Echipa „Dunării” este într-o dispoziție bună și sper să ne felicităm cu un rezultat bun din următorul meci. Acest lucru a fost declarat de antrenorul Veselin Velikov înainte de antrenamentul oficial al clubului Ruse pentru meci - o revanșă a „dragonii” cu „Irtysh” Pavlodar din prima rundă preliminară a turneului Europa League. Meciul începe la ora 20, pe 6 iulie, pe stadionul din Ruse. Vă reamintim că în primul meci din 29 iunie, echipa Ruse a învins gazdele din Kazahstan de cele mai multe ori, dar a pierdut cu 0: 1. „Pentru prima dată, eu și acești băieți suntem în Europa League. Sper că am depășit stresul inițial care a fost acum o săptămână.

este

Am supraestimat „Irtysh” în primul meci. Am avut ghinion să înscriem un gol care ar fi fost foarte util înainte de revanșă. Totuși, acest lucru ar trebui să ne motiveze în continuare ”, a comentat Velikov. Toată lumea din tabăra Dunării este sănătoasă și doar ucraineanul Oleksiy Larin nu va fi disponibil la personalul de antrenori. Vesselin Velikov a fost convins că echipa kazahă este foarte bună, dar nu este imposibil să o elimini. „Echipa Irtysh are un buget mult mai mare decât al nostru, dar vom face tot posibilul pentru a-l elimina. Dacă ne repetăm ​​jocul din a doua repriză la Pavlodar, nu va fi imposibil. Sper că publicul ne va susține din primul până în ultimul minut și va fi al doisprezecelea jucător al nostru ", a spus antrenorul.

Vă reamintim că zona fanilor special construită în acest scop va fi deschisă în piața din fața Bulstrad Arena în jurul orei 17.30. În cadrul acestuia, toată lumea se va putea întreține cu băuturi și alimente la prețuri preferențiale înainte de întâlnire. Ușile stadionului orașului vor fi deschise între orele 18:00 și 19:50, când trebuie ocupate toate cele 5.478 de locuri aprobate de UEFA. Meciul începe la ora 20, și toți fanii care nu au reușit să intre pe stadion vor avea ocazia să experimenteze emoțiile fan zonei, unde va exista un video wall, din nou furnizat de „Networks Bulgaria”.