Există doi antrenori de acasă care conduc momentan meciuri

fotbal

Pope se luptă pentru Liga Campionilor

Ivelin Popov este căpitanul rusului „Rostov”, pentru care a jucat 19 meciuri în acest sezon și a înscris 3 goluri. Aseară Popeto a trebuit să reînceapă în meciul cheie împotriva Lokomotiv (Moscova). Ambele echipe se luptă pentru pozițiile de top și pentru un loc în Liga Campionilor. Ivelin l-a refuzat pe Georgi Dermendzhiev să se întoarcă la echipa națională a Bulgariei.
Există încă doi dintre conaționalii noștri în campionatul rus în desfășurare. Nikolay Dimitrov a jucat în weekend pentru Ural, care a pierdut cu 1: 7 în fața lui Zenit. Georgi Kostadinov nu și-a ajutat „Arsenalul” (Tula) în înfrângerea la domiciliu cu 0: 1 de „Rubin” (Kazan).

Cea mai mare colonie a noastră este în Kazahstan

În campionatul din Kazahstan, care nu se oprește, sunt trei jucători bulgari și doi dintre antrenorii noștri.
Martin Toshev și Georgi Pashov joacă pentru Jetisu. Primul a marcat chiar un gol la deschiderea sezonului la începutul acestei luni.
Condus de Stoycho Mladenov, „Kaysar” a început noul sezon în Kazahstan cu o victorie. Atacantul bulgar Alexander Kolev a debutat oficial pentru echipa din Almaty. Ieri echipa lui Stoycho s-a confruntat cu un alt bulgar - Nikolay Kostov, o echipă din Șahtior (Karaganda).

Hatayspor cu naționalul bulgar Strahil Popov a terminat 0-0 cu Erzurum în derby-ul etapei a 26-a a Ligii întâi turcești. Ambele echipe ocupă primele două locuri din clasament, care dau dreptul la promovare în elită.

Doi dintre noi lovim cu picioarele în Ungaria

Naționalul bulgar Georgi Milanov a înregistrat câteva minute în extragerea 1: 1 a „Mall Fehervar” cu „Diosgyor” din runda a 25-a a campionatului maghiar. Meciul s-a jucat în fața tribunelor goale. Ambele goluri au fost marcate în ultimele minute ale meciului.
Într-un alt meci al campionatului maghiar, Kamen Hadjiev a înregistrat 90 de minute complete la egalitatea zero a „Academiei Puskas”, care a fost oaspete al „Mezőkövesd-Jory”.
În clasamentul „Mall Fehervar” este al doilea cu un activ de 50 de puncte, 3 din primul „Ferencvaros”. Academia Puskas este a patra cu 39 de puncte.

Căpitanul bulgar strălucește în Bangladesh

Fostul fotbalist al lui Vihren, Antonio Laskov, a devenit rapid o vedetă în Bangladesh. Antonio a făcut un transfer exotic în octombrie anul trecut, alăturându-se echipei locale Polis din Bangladesh. Contractul său este de un an, cu opțiune de prelungire. Bulgarul este chiar acum căpitanul echipei sale.
Laskov și echipa sa au pierdut acasă 0-2 în fața lui Ramathani MFS sâmbătă. Campionatul din Bangladesh este unul dintre puținele din Asia care nu a fost întrerupt. Meciurile se joacă în fața stadioanelor aglomerate. De la începutul sezonului, „Bangladesh Polis” are 5 puncte în active și ocupă locul 9 din 13 echipe.