Litex a provocat o a doua pierdere consecutivă lui Ludogorets în meciurile oficiale de la începutul sezonului. Lovchanlii a câștigat cu 2: 0 acasă mega-derby-ul primei runde a grupei „A”.

ludogorets

Primul gol a fost marcat de Faustino Asprilla, care în minutul 26 a mers ca o paradă prin apărarea oaspeților și a marcat de-a lungul plonjei lui Vladislav Stoyanov.

Gazdele au avut mai multe situații de gol mai grave, precum și cereri de penalizare, care au fost trecute cu vederea de arbitrul șef Stanislav Stoyanov. În minutul 65 l-a lăsat pe Litex fără antrenor pe bancă, trimitându-l pe Ljupko Petrovic în tribună pentru o reacție violentă la un fault urât al lui Alexander Alexandrov. Acesta a fost un alt debut al legendei sârbe. Petrovic îl înlocuiește pe Krassimir Balakov după retrogradarea jenantă de la "Jeglava" în Europa League.

În minutul 87, Diogo Viana a marcat pentru 2: 0 după un șut precis trecut de Minev. Când a lovit, și-a scos tricoul și a primit cartonaș galben de la Stanislav Todorov. El a fost al doilea și portughezii au fost expulzați.

Astfel, de la începutul meciurilor oficiale, Ludogorets sub conducerea noului său antrenor Bruno Ribeiro a pierdut 0: 1 în fața "Milsami"-ului moldovenesc la Razgrad și 0: 2 la Lovech.

Altele din fotbal

Tigres și Ulsan deschid Campionatul Mondial de Cluburi

Tigrii mexicani și coreeanul Ulsan deschid Cupa Mondială a cluburilor pe 4 februarie, tragerea la sorți a FIFA a decis. Al-Duhail din Qatar și Al-Ahly din Egipt joacă în al doilea meci al zilei

Dimitar Iliev este din nou jucătorul de fotbal al anului (fotografii, grafică)

Atacantul "Loko" (Pd) Dimitar Iliev a fost din nou ales ca fotbalist al anului în Bulgaria. A câștigat sondajul de 60 de ani pentru cel mai bun jucător și și-a dublat succesul de anul trecut

Nuno Reish de la Levski în Australia

Fostul fundaș al Levski, Nuno Reish, a semnat un contract de 3 ani cu Melbourne City, în Australia. A părăsit-o pe Levski în martie, când campionatul a fost suspendat