Krassimir Anev a devenit primul biatlet din Bulgaria care a câștigat puncte pentru Cupa Mondială.

biatlon

La centrul german de iarnă Oberhof, tânărul de 31 de ani din Samokov a început pe locul 41 în urmărirea de 12,5 km. În cele 4 pase din poligonul de tragere, Anev a făcut doar 2 pase și a avansat cu 5 poziții înainte, terminând pe locul 36. Acest lucru i-a adus 5 puncte pentru Cupa Mondială și cu un total de 75 este pe locul 37 în clasamentul general. Celălalt reprezentant al nostru în persecuție - Dimitar Gerdjikov, nu a terminat. Johannes Bjo (Nor) a câștigat startul.

În cabinetul de astăzi, Gerdjikov și Anev ocupă posturile 3 și 4, iar înaintea lor conduc Anton Sinapov și Vladimir Iliev.

Altele din sport

14 zile de izolare completă pentru Pironkova în Australia?

Tsvetana Pironkova ar putea fi printre jucătorii de tenis care nu vor părăsi camera ei de hotel timp de 14 zile. Femeia din Plovdiv, care s-a întors la sport, a trecut calificările pentru Australian Open

Anthony a câștigat, de asemenea, 2 în cursa №2 a anului în Statele Unite

Înotătorul bulgar Anthony Ivanov a obținut 2 victorii în a doua sa competiție a anului în Statele Unite. Studentul de 21 de ani de la Virginia Tech a câștigat 2 dintre discipline în derby-ul regional împotriva SUA

Manchester United a remizat 0-0 pe Liverpool la Anfield

„Manchester United” l-a păstrat pe campionul „Liverpool” și a terminat 0: 0 în vizita lor la „Anfield”. Astfel, echipa lui Ole Gunnar Sulscher continuă să conducă în clasament cu 2 puncte înaintea lui Leicester și cu 3 înainte

Sokolov: Suntem fericiți, deoarece cu o echipă tânără ne-am îndeplinit obiectivul

Suntem foarte fericiți pentru că am venit aici în Israel cu o echipă reînnoită și tânără și ne-am atins obiectivul - ne-am calificat la Campionatul European din acest an. Felicitări tuturor concurenților

Un adolescent cu două goluri pentru CSKA

CSKA a pedepsit divizia a doua „Septemvri” (Simitli) cu 3: 0 în ultimul său control în Turcia. Yunus Sankare a deschis în minutul 35, iar în a doua repriză adolescentul Martin a înscris de două ori