„Strike” - „Stir” 6: 1

georgi

Într-un meci plăcut de urmărit, echipa „Udar” a înregistrat un succes reușit împotriva „Ustrem” și o rundă înainte de sfârșitul părții de toamnă a asigurat iernarea în fruntea clasamentului grupelor. Oaspeților de la Maslarevo le-a plăcut, de asemenea, să joace fotbal în aer liber și, în ciuda faptului că erau presați constant, au încercat să scoată mingea cu pase și au răspuns cu contraatacuri.

Primul gol a căzut în a 35-a secundă, în care Georgi Kamenov a intrat din stânga și a tras cu 1: 0. Au urmat ratele de Hristo Vorontsov și Anton Ivanov, astfel că a venit minutul 11, în care Borislav Kostadinov a interceptat frumos un cap dintr-un corner pentru 1: 1. Puțin mai târziu a fost la un pas de schimbare completă, dar a rămas singur, neputând să-l depășească pe portarul de acasă. În minutul 20, Georgi Kamenov i-a prezentat mingea lui Anton Ivanov în fața oaspeților și a interceptat-o ​​tehnic pentru 2: 1. După alte nouă minute, Ivanov i-a întors gestul lui Kamenov, care a marcat cu 3: 1. Amândoi au fost la baza și al patrulea gol în minutul 42. Gardianul lui Ustrem, Andrei Raykov, a deviat șutul lui Ivanov, dar Kamenov a fost în apropiere și a marcat hat-trick-ul personal în meci.

A doua parte a prezentat, de asemenea, o mulțime de emoții pentru public.

După o serie de ratări ale gazdelor, Stanislav Djambov a ridicat la 5: 1 cu un șut puternic dintr-o oprire. În minutul 73, oaspeții au primit o lovitură de pedeapsă pentru un handbal, dar Bozhidar Yordanov a trimis mingea de la al unsprezecelea metru în transversală. Ultimul 6: 1 a fost fixat de Ahkan Aliyev în minutul 78, deoarece după o pasă a lui Djambov a găsit mingea, care descria un curcubeu frumos.