• Alții
  • Fotografie
  • DirTV

Combinație excepțională și scor record pentru ansamblu

Ansamblul nostru auriu a câștigat al doilea titlu la Cupa Mondială de la Sofia, aruncând în aer Arena Armeec cu o combinație excepțională de 5 cercuri.

excepțională

Simona Dyankova, Laura Traats, Madeleine Radukanova, Teodora Alexandrova și Elena Bineva au ridicat publicul în picioare după ce au făcut același lucru sâmbătă, când au câștigat titlul general.

Combinația, care este extrem de complexă, a fost perfectă ca spectacol astăzi, întrucât publicul părea să „intre” în ea și să-l experimenteze emoțional alături de cele cinci fete bulgare.

Această formație a antrenorului Vessela Dimitrova inspiră speranțe de a urmări performanțe fenomenale ale lui în viitor, deoarece nivelul său este excelent în acest moment.

Au primit un scor record de 20.850 de puncte (12.300 pentru dificultate), ceea ce nu a lăsat șanse concurenților. Și și-au îmbunătățit scorul de sâmbătă de 20.650, care a fost, de asemenea, un record.

Locul al doilea a fost pentru cei cinci sportivi din Japonia cu 19.800 de puncte (12.000 pentru dificultate). Ansamblul italian s-a clasat pe locul al treilea cu 19.650 de puncte, echipa apeninică provocând și contestând, dar a fost respinsă.

Pe trei mingi și două frânghii, ansamblul bulgar a rămas al treilea, câștigând a treia medalie pentru weekend. Fetele noastre au făcut greșeli în performanța lor (mergând la sală și echipamentele de pe teren) și au fost evaluate cu 17.700 de puncte.

Japonia a câștigat medalia de aur la mingi și corzi cu 18.800 de puncte, urmată de Italia cu 17.800.