Potrivit site-ului CSKA, echipa a pierdut în fața FC Copenhaga din cauza „deciziilor de arbitraj scandaloase”. Cel puțin așa se reflectă meciul din a treia etapă preliminară a Ligii Europa pe site-ul oficial al „roșilor”.

verdictelor

Vă oferim raportul meciului fără intervenție editorială:

"CSKA a pierdut cu Copenhaga la 1: 2 după hotărâri judecătorești scandaloase în primul meci al celei de-a treia runde de calificare a Ligii Europa, care s-a jucat în fața a peste 25.000 de spectatori pe Stadionul Național „Vasil Levski”.

Echipa noastră a deschis scorul în minutul 15, când Kiril Despodov l-a adus pe Maurides și brazilianul a marcat cu 1: 0. Nestor El Maestro a făcut o schimbare forțată în minutul 36, când Giorgino l-a înlocuit pe Edwin Jesse, accidentat.

În minutul 40 al meciului CSKA a rămas cu 10 persoane după Arbitrul belgian Bart Vertenten i-a arătat lui Bozhidar Chorbadjiiski un cartonaș roșu exagerat. Locul său în apărarea echipei noastre a fost luat de Alexander Dyulgerov, care l-a înlocuit pe Thiago Rodriguez.

Copenhaga a egalat după un gol de la distanță în minutul 64.

Zece ani mai târziu, arbitrul belgian a fost din nou în centrul evenimentelor, după ce a acordat o penalizare scandaloasă în favoarea danezilor., de care și-au dat seama și au preluat conducerea cu 2: 1, precum și meciul s-a încheiat.

Revanșa în Danemarca este într-o săptămână - pe 16 august (joi), de la 19:30 ora bulgară.

Stoycho Stoilov a strigat: Hotărârile arbitrului împotriva CSKA m-au nedumerit