CSKA nu a reușit din nou să înregistreze prima victorie asupra Ludogorets în elita Bulgariei. Acest lucru s-a întâmplat în derby-ul turului 3 al playoff-ului campionatului din prima ligă profesională.

explodat

„Armata” a preluat conducerea cu 1: 0, după un gol dintr-un penalty scandalos al lui Petrus Bumal în repriza a doua, dar cu un gol al lui Marcelinho, oaspeții au ajuns astăzi la punct și la final 1: 1.

Lovitura din penalty pentru gazde a venit în minutul 64 pentru un joc cu mâna unui fotbalist din Razgrad la mai mult de un metru în afara suprafeței de pedeapsă a Ludogorets.

„Roșii” au înregistrat două pierderi de la Razgrad în sezonul regulat al campionatului și încă mai caută prima victorie asupra acestui rival.

TOPSPORT a urmărit în direct pentru utilizatorii săi ceea ce s-a întâmplat astăzi pe teren:

LIVE: CSKA - Ludogorets 1: 1, gol dintr-un penalty scandalos pentru „roșii”!

Petrus Bumal înscrie pentru „armată”

În prima jumătate a ciocnirii, abordarea ambelor echipe la meci a fost clară și nu s-a schimbat până la sfârșitul celor 45 de minute.

Gazdele au avut inițiativa în meci, acționând la viteze mari și străduindu-se să creeze poziții de gol în jumătatea adversarului.

La rândul lor, oaspeții au luat acest lucru de la sine înțeles și și-au așteptat cu calm șansa de a contraataca.

Cu siguranță, acțiunile cetățenilor din Razgrad nu păreau deloc inofensive, întrucât la un moment dat au început chiar să dicteze evenimentele de pe teren, dar ulterior s-au întors pe pozițiile din spate.

Fotografiile jucătorilor marelui capital au fost în mare parte lungi, iar când jucătorii echipei au încercat să se apropie de portarul Dos Santos, au fost opriți de puternicii apărători ai echipei vizitatoare.

Printre cele mai curate situații „roșii” s-a remarcat una, cu participarea lui Bodurov, în care de două ori, în imediata apropiere, nu a reușit să direcționeze mingea în poartă.

Eagles ar fi putut găsi rezultatul prin Marcelinho, dar șutul său a lovit poarta păzită de Kitanov, iar în aceeași situație arbitrul lateral a marcat o ambuscadă a echipei naționale a Bulgariei.

În orice caz, în timpul deschiderii 45 de minute de ciocnire, nu au fost marcate goluri.

Asta s-a schimbat în a doua jumătate, care a fost mult mai intensă decât cea precedentă.

În primul rând, Ștefan Apostolov a aruncat în aer „Armata”, acordând o penalizare scandaloasă pentru că a jucat cu mâna unui jucător de fotbal din Ludogorets la mai mult de un metru în afara zonei de penalizare a Ludogorets.

Petrus Bumal a stat în spatele mingii și a tras, oferind echipei sale un avantaj.

Scorul a fost egalat după 75 de minute de joc, după un gol al lui Marcelinho, care a calmat oarecum pasiunile stadionului.

La fel de mult ca tuturor reprezentanților „roșilor” de pe banca echipei, precum și fanilor din tribune, nu le-a plăcut acest lucru - rezultatul a rămas neschimbat.

Astfel, Ludogorets rămâne în top cu un activ de 69 de puncte, în timp ce CSKA este al treilea cu 53.