CSKA (Moscova) a înregistrat a treia victorie consecutivă. În această seară, băieții lui Viktor Goncharenko l-au învins pe Arsenal (Tula) cu 5: 1 acasă în runda a 12-a din Premier League rusă. Cu acest succes, au ajuns pe locul al doilea în clasament, la doar 2 puncte de liderul Spartak (Moscova).

moscova

Naționalul bulgar Georgi Kostadinov, accidentat, nu a fost din nou în grupă pentru meciul în deplasare.

CSKA a preluat conducerea chiar la sfârșitul primei reprize, când a primit un penalty pentru o încălcare împotriva lui Baktiyor Zainutdinov, iar Fyodor Chalov a marcat din penalty pentru 1: 0.

În minutul 50 Nikola Vlasic s-a dublat cu o lovitură diagonală pe pământ și din nou în minutul 58 a făcut clasicul rezultatul cu o lovitură puternică de la aproximativ 25 de metri.

Vizitatorii au redus avantajul în minutul 78 când Luka Djordjevic a profitat de o ieșire neașteptată a portarului Igor Akinfeev și a marcat pe o poartă goală.

În cele din urmă, „Armata” a terminat adversarul cu două noi goluri. Arnor Sigurdsson a marcat în minutul 86 cu o lovitură de la marginea suprafeței de pedeapsă, iar doar un minut mai târziu Ivan Oblyakov a făcut 5: 1 final cu un gol frumos de la distanță.

Astfel, CSKA (Moscova) are deja 25 de puncte și se află pe locul doi. Arsenal este pe locul 12 cu 12 puncte.

Este adevărat: Marx Lenin va juca în Rusia!

Mamei i-a plăcut foarte mult cuvântul „Lenin”