Sănătate
    • Spune-i medicului
    • Forta vietii
    • Club 100

Echipa națională de biatlon călătorește fără medic pentru începerile Cupei Mondiale. Dacă au probleme grave, solicitați ajutor de la medici din alte echipe.

pentru

Acest lucru a fost anunțat ieri la conferința de presă cu ocazia Cupei Europene, care va avea loc luna viitoare la Bansko, președintele federației Ekaterina Dafovska. „Cred că salariul pe care îl oferim este suficient de bun. Cu toate acestea, până acum nu putem găsi un candidat. Motivul este probabil că există multe călătorii în sportul nostru ”, a anunțat campioana olimpică de la Jocurile de la Nagano în 1998.

Cei care vor să urmărească starturile din Bansko vor fi transportați cel mai probabil gratuit de telegondolă. Acest lucru a fost declarat de secretarul general al concursului Vasil Sivkov. Pe 11 și 12 februarie vor fi două sprinturi pentru femei și bărbați. Până în prezent, au aplicat 26 de țări și 210 biatleti.

Cel mai bun atlet al nostru, Krassimir Anev, va participa la Cupa Europei. Drept urmare, biatleta care a câștigat puncte în toate starturile sale de Cupa Mondială până acum va rata ratele din Statele Unite. (24 de ore)