Ansamblul bulgaresc de gimnastică ritmică a câștigat titlul în finala de cercuri și lilieci la Cupa Mondială Challenge de la Kazan, Rusia.

dragă

Ansamblul cu argint nou în Kazan

Grațiile Rusiei au câștigat o altă medalie de aur

Fetele lui Vessela Dimitrova și Mihaela Maevska formate din Laura Traats, Erika Zafirova, Madeleine Radukanova, Simona Dyankova și Stefani Kiryakova au primit un scor de 28.100 pentru compoziția lor, exprimată de „The Greatest Show”.

În al doilea rând au fost rușii, care au avut eliberări și au fost evaluați la 27.150. Medalia de bronz a fost câștigată de echipa israeliană cu 26.750.

Locurile a patra și a cincea pentru grațiile noastre la Cupa Mondială de la Kazan

Medalia de aur cu 23.350 de puncte a fost câștigată din nou de Dina Averina

Aceasta este a treia medalie pentru primii cinci din Bulgaria. Au câștigat argintul în toate, precum și în finala cu cinci mingi. În competiția individuală, Katrin Taseva a câștigat bronzul la toate, iar Boryana Kalein a câștigat bronzul la minge.