San Jose a câștigat cu 5-4 după ce și-a continuat vizita la St. Louis

05:46 | 16 mai 2019.

goluri

San Jose a câștigat cu 5-4 după ce și-a continuat vizita la St. Louis și a condus cu 2-1 în seria finală a Conferinței de Vest a Ligii Naționale de Hochei.

Eric Carlson cu al doilea său gol în meci în 5:23 minute de prelungire a adus succes echipei sale.

Gazdele au depășit un deficit de 3: 1 și au ajuns la 4: 3, dar Logan Couture a egalat cu 61 de secunde înainte de sfârșitul timpului regulat.

Joe Thornton a marcat două goluri și o asistență pentru San Jose, iar portarul Martin Jones a făcut 28 de salvări.

David Perón a înscris de două ori pentru St. Louis, Vladimir Tarasenko și Alexander Steen au marcat și Colton Pareiko a terminat cu trei pase decisive, dar nu a fost suficient. Gardianul Jordan Binington a deviat 27 de lovituri.