Majoritatea favoritelor au câștigat un avans bun în prima optimi de finală a campionatului de stat pentru fotbal pentru copii, născut după 1 ianuarie 2003.

înainte

Cu toate acestea, intriga pentru unele dintre revanșe a rămas. Nu pot fi decât relativ calmi Botev (Plovdiv), CSKA-Sofia, Litex și Levski.

Victoria victoriei este considerată o surpriză Ariston de Ovcha Kupel, dar de fapt nu este așa.

Această revanșă va fi interesantă, la fel și la meciuri Lauta, la Varna și Razgrad.

Vedeți cele mai interesante dintre meciurile de astăzi.

Chernomorets (Burgas) - Lokomotiv (Plovdiv) 2: 1 (0: 0)

Ambele echipe se află în aceeași zonă - Sud-Est, și să ne cunoaștem foarte bine. După zero prima jumătate Slavi Dikov deschis pentru gazde în anii '40. A urmat un schimb rapid de obiective.

În 51, scorul a fost egalat de Vidol Seimenski. Chiar din centru Zhivko Stamatov a returnat avansul la „rechini”.

Pentru prima dată din noiembrie, joacă liderul Burgas, care își revine după o accidentare Stilian Stanchev - înregistrați 5 minute.

Revanșa este deschisă.

Beroe - Ludogorets 1: 1 (1: 0)

Un meci bun, cu o dezvoltare interesantă și o mare bătălie și șansele de a Beroe căci duminica nu trebuie anulată.

În al 20-lea Lubomir Ivanov deschis pentru gazde. Chiar înainte de aceasta, oaspeții au rămas cu o persoană mai puțin din cauza unui cartonaș roșu direct Julian Manolski.

Cu 10 persoane, „vulturii” au dat dovadă de caracter în 41 Georgi Nedkov egaliza.

Etar (Veliko Tarnovo) - Botev (Plovdiv) 0: 1 (0: 1)

A fost o mulțime de public pentru un meci pentru copii în orașul Debelets. Singurul gol marcat Ivan Avramov în minutul 19.

„Băieții” regretă că nu au obținut un rezultat mai bun împotriva echipei care apără titlul de Botev în U15 (în doi ani consecutivi).

Nu meritau să piardă, dar incompetența din faza finală i-a privat cel puțin de egalitate. „Canarii” s-au jucat sub capacitățile lor.

CSKA-Sofia - Spartak (Plovdiv) 3: 0 (3: 0)

Meciul s-a jucat în „Tsarsko Selo”, iar „roșii” au decis totul înainte de pauză.

Tsvetomir Tsanev găsit în 4, în 29 Hristo Arsov dublat, iar la sfârșitul reprizei Martin Avramov a fost corectă pentru 3: 0.

Lokomotiv (Gorna Oryahovitsa) - Litex 0: 2 (0: 1)

O ciocnire regională în care „portocalele” au prevalat în mod așteptat.

Ivan-Ioannis Atanatos a marcat dintr-un penalty în prima repriză. După pauză Mesut Ali face avansul de Litex chiar mai solid.

DIT Sport (Sofia) - Cherno More (Varna) 5: 2, RAPORT

Național (Sofia) - Levski 1: 3, RAPORT

Slavia - Ariston (Ruse) 0: 2, RAPORT