pentru Cupa

știri

Un alt rezultat puternic pentru Albert în Cupa Mondială

Asul nostru Albert Popov a făcut astăzi o nouă performanță puternică în Cupa Mondială de schi.

Marele Albert la Flachau și locul 16 la Cupa Mondială

Albert Popov a făcut astăzi o cursă unică de slalom pentru Cupa Mondială de la Flachau.

Noi victorii la Bansko pentru Kalin și Julia Zlatkovi

Victoria națională Kalin și Yulia Zlatkovi au obținut noi victorii în slalom pentru Cupa Yulen.

Kalin și Julia Zlatkovi au câștigat primele slalome pentru Cupa Yulen

Naționalele Kalin Zlatkov (Yulen) și sora sa Julia Zlatkova (Yulen) au câștigat primele slalome pentru Cupa Yulen.

Kalin Zlatkov cu primul titlu masculin

Naționalul Kalin Zlatkov (Yulen) a câștigat titlul de slalom al campionatului de stat pentru sezonul 2019/2020.

Kamen Zlatkov a câștigat primul slalom la Bansko

Kamen Zlatkov (Moten) a câștigat primul slalom pentru FIS la Bansko, care va fi valabil pentru campionatul de stat pentru băieți și fete din sezonul 2019/2020.

Start puternic pentru Albert Popov în Cupa Europei

Albert Popov și-a început puternic participarea la Cupa Europei. În slalomul de astăzi, în Val di Fasa (It), naționalul nostru a ocupat locul 11 ​​din 120 de participanți.

Kalin Zlatkov cu a doua victorie consecutivă în slalom în Italia

După succesul lor de ieri, astăzi echipa noastră națională termină din nou pe primul loc.

Kalin Zlatkov cu o victorie în slalom în Italia

Kalin Zlatkov a câștigat slalomul FIS din Nova Povente (It).

Albert Popov a terminat prima tabără de zăpadă

Albert Popov și echipa sa au terminat astăzi prima lor tabără de zăpadă

Albert Popov cu primul antrenament de zăpadă

Albert Popov și-a început pregătirile pentru noul sezon cu prima tabără de zăpadă

Echipa națională de schi a participat la începutul sezonului estival la Bansko

Echipa națională de schi, condusă de Albert Popov, a participat la începutul sezonului estival la Bansko.

Eva Vukadinova este a 22-a în combinația alpină la Campionatele Mondiale de la Narvik

Schiora națională Eva Vukadinova a ocupat locul 22 astăzi în combinația alpină a Campionatelor Mondiale pentru băieți și fete sub 21 de la Narvik (Nor).

Ergin este pe locul 21 la Campionatele Mondiale Super-G, Vukadinova este pe locul 30

Performanța de succes a schiorilor alpini la Campionatele Mondiale sub 21 de la Narvik (Nor) continuă. În slalomul super-gigant de astăzi, Georgi Ergin a ocupat locul 21

Georgi Ergin este al 26-lea în coborârea Cupei Mondiale de la Narvik

Doi schiori alpini bulgari au început astăzi la coborârea Campionatelor Mondiale U20 de la Narvik (Nor). Georgi Ergin (SK Yulen - în imagine) a ocupat prestigiosul loc 26

Bulgaria cu patru alpini la Campionatele Mondiale de la Narvik

Bulgaria va fi reprezentată de patru schiori alpini la Campionatele Mondiale U20 de la Narvik (Nor).

Georgi Ergin este al 13-lea în combinația alpină FIS din Italia

Georgi Ergin a ocupat locul 13 în combinația alpină (coborâre și slalom) din calendarul FIS în satele Nevea (It)

239 de copii au participat la „Cupa Dobrinishte”

Bansko a găzduit competițiile de schi alpin pentru Cupa Dobrinishte la disciplina de slalom uriaș.

Kalin Zlatkov cu două victorii pentru Cupa Borosport

Naționalul Kalin Zlatkov (Yulen) a câștigat ambele slalomuri pentru Cupa Borosport din calendarul FIS, desfășurat astăzi pe pista „Martinovi Baraki 4”

Ioan Todorov a câștigat slalomul uriaș pentru Cupa Pamporovo

Ioan Todorov (Yulen) a câștigat slalomul uriaș de astăzi pentru Cupa Pamporovo

Albert din nou în top 20 al Cupei Mondiale

Albert Popov a făcut încă un start puternic pentru Cupa Mondială. În cea mai vizitată cursă a sezonului - slalomul de noapte din Schladming (Av), Abby a ocupat locul 19.

Koso Stoilov este al 16-lea în slalomul uriaș al Jocurilor Olimpice pentru Tineret

Performanța puternică a talentelor bulgare la schi, la a treia olimpiadă pentru tineret de la Lausanne, a continuat astăzi cu locul 16 în slalomul uriaș al lui Konstantin Stoilov.

Albert cu un clasament istoric de slalom în Adelboden

Albert Popov a intrat astăzi în istoria schiului bulgar. A ocupat locul 13 în slalom pentru Cupa Mondială și a devenit primul nostru schior alpin care a câștigat puncte în această disciplină pe pista „Kuoningsbergli”.

Koso Stoilov este al 15-lea în combinația alpină a olimpiadelor.

Performanța puternică a lui Konstantin Stoilov la al treilea Joc Olimpic pentru Tineret din Lausanne a fost decorată astăzi cu locul 15 în combinația alpină.

Echipa națională cu primele antrenamente la Bansko pentru 2020

Naționalele de schi alpin au făcut astăzi primele antrenamente pentru 2020.

Ivo Borisov: Albert are mai multe rezerve

Sunt mulțumit de rezultatul lui Albert din slalomul din Val D'Isere, a comentat Ivo Borisov

Echipa națională se antrenează cu austrieci și sloveni

Cetățenii ghețarului Hintertux au organizat antrenamente fructuoase.

Bansko cu prima inspecție pentru campionatul mondial

O echipă a Federației Internaționale de Schi a efectuat prima inspecție a Bansko în legătură cu organizarea Campionatului Mondial pentru băieți și fete în 2021.

Locul cinci pentru Albert Popov în Argentina

Albert Popov a ocupat locul cinci în slalomul uriaș pentru FIS, care a avut loc astăzi la Cerro Castor, Argentina.

Schiorii alpini se antrenează în starea de spirit a Saas-Fee

Cei mai buni schiori bulgari și-au început tabăra de zăpadă pregătitoare pe ghețarul Saas-Fe (Elveția).

Albert Popov cu prima tabără de zăpadă

Cel mai bun schior alpin nostru, Albert Popov, și-a început prima tabără de zăpadă în pregătirea pentru noul sezon.

S-a terminat prima tabără de vară alpină

Astăzi se încheie prima tabără de pregătire a perioadei pregătitoare a echipei naționale de schi alpin.

Naționala se va antrena până la Sfântul Gheorghe la Bansko

Echipele naționale de schi alpin au început o tabără de antrenament în zona de schi Bansko pe 2 mai.

Hadalin a câștigat primul slalom uriaș din Bansko

Sub-campion mondial în combinația alpină din Ore 2019, Stefan Hadalin a câștigat primul slalom uriaș pentru FIS, desfășurat astăzi în zona de schi din Bansko.

Zlatkov și Vukadinova sunt campionii Bulgariei la Super-G

Kamen Zlatkov (Moten) și Eva Vukadinova (Borovets) sunt campioni ai Bulgariei la disciplinele de viteză - super slalom gigant.

Schiori din 19 națiuni fascinați de pârtiile din Bansko

Condițiile pentru schiat în Bansko sunt perfecte, în ciuda faptului că este sfârșitul lunii martie.

Un sloven a câștigat slalomul mexican la Bansko

Schiorul sloven Tijan Marovt a câștigat slalomul mexican, care era pe calendarul FIS și a avut loc la Bansko.

Kamen Zlatkov a luat titlul de slalom

Kamen Zlatkov („Moten”) a câștigat titlul de slalom la campionatul alpin open state de la Bansko.

Popov și Vukadinova sunt campioni ai Bulgariei în slalomul uriaș

Albert Popov („Moten”) și Eva Vukadinova („Borovets”) au câștigat astăzi la Bansko titlurile în slalomul uriaș al campionatului de stat la schi alpin.

Slovacă și sârbă sunt numărul 1 în slalom uriaș pentru Cupa Pirin

Schiorul alpin slovac Samuel Revuki și Petra Velekovic (Serbia) câștigă slalome gigantice ale Cupei Pirin

Kamen Zlatkov a câștigat slalomul pentru Cupa Pirin

Kamen Zlatkov a câștigat slalomul de astăzi pentru Cupa Pirin, desfășurată la Bansko

Yulen a câștigat, de asemenea, toate cele patru titluri de slalom în campionatul de stat junior

Cei mai buni 75 de schiori alpini la copii (sub 14 și 16 ani) au început în disciplina de slalom din a doua zi a campionatului de stat, care se desfășoară pe pista „lalea Vitoshko”.

Eva Vukadinova cu podium în Slovenia

Eva Vukadinova a ocupat locul doi în slalom în campionatul național sloven pentru fete.

Albert Popov și Ivaylo Borisov sunt sportivi și antrenori №1 pentru luna ianuarie

La o ceremonie specială în Clubul de presă „Bulgaria”, cel mai bun schior al nostru Albert Popov și antrenorul său Ivaylo Borisov au fost premiați pentru sportiv și antrenor №1 pentru luna ianuarie

Vitosha găzduiește campionatul de stat pentru schiul tinerilor schiori alpini

Astăzi, pe Vitosha începe campionatul de stat la schi alpin pentru fete și băieți de vârstă junior și senior (până la 14 și până la 16 ani).

Albert Popov a intrat în finala Cupei Mondiale

Bulgaria va avea pentru prima dată concurentul său în finala Cupei Mondiale de schi de la Soldeu (Andorra).

„YULEN” cu patru victorii pentru Cupa „Piba”

Tinerii schiori ai „Yulen” au obținut 4 victorii în starturile de astăzi în slalomul uriaș pentru Cupa „Piba”, care sunt valabile la FIS și au avut loc la Bansko.

Bulgaria cu trei concurenți de slalom în minereu

Bulgaria va avea trei schiori alpini în slalom masculin la Campionatele Mondiale Ore (Elveția).

181 de copii au concurat pentru Cupa de schi Vitosha

181 de copii din 16 cluburi de schi au participat la competiția de slalom uriaș pentru Cupa de schi Vitosha, care a avut loc miercuri pe pârtia Vitosha Tulip 1.

Schiorul alpin bulgar Kalin Zlatkov a terminat pe locul nouă în slalom la Sarajevo.

Schiorul alpin bulgar Kalin Zlatkov a terminat pe locul nouă în slalom la festivalul de iarnă olimpic european pentru tineret din Sarajevo.