• DirTV

Început de vis pentru cei mari de la Milano în Serie "A"

„Milano” și „Inter” au început în Serie „A” conform unui scenariu al prim-ministrului în celebrul La Scala din oraș.

serie

Grandii au câștigat cu 3-0 în prima rundă, deoarece meciurile lor s-au dezvoltat ca și cum ar fi fost conduse de același director calificat al producției.

AC Milan a găzduit Crotone și a preluat conducerea în minutul 6 dintr-un penalty, în care Federico Kecherini a fost eliminat de gazde. Frank Keshi a deschis pentru „roșu și negru”.

În același timp, în minutul 6 la Milano, „Inter” a primit un penalty contra „Fiorentina”, iar Mauro Icardi a deschis - 1: 0.

În minutul 16 la Crotone, oaspeții s-au dublat cu un gol de Patrick Coutrone, iar 90 de secunde mai târziu Icardi a marcat al doilea său gol pentru „albastru și negru”. Ambele echipe au câștigat „în tandem” cu 3: 0.

Celelalte rezultate ale primei runde:

Atalanta - Roma 0: 1, Bologna - Torino 0: 1, Sampdoria - Benevento 2: 1, Lazio - SPAL 0: 0, Sassuolo - Genova 0: 0, "Udinese" - "Kiev" 1: 2.