Partajare

umplut

Infirmeria Vulturilor s-a umplut după nefericita vizită la Dragalevtsi și înfrângerea cu 0: 2 a „Septemvri”, iar antrenorul Ivo Trenchev și-a amintit din nou de banca scurtă. Cea mai gravă situație pare să fie cu fundașul stânga Rumen Trifonov, accidentat în minutul 70 al meciului. Cele mai optimiste prognoze prezic o revenire la acțiune în două săptămâni. Durerea lombară pe care căpitanul Dimitar Blagov a simțit-o după o coliziune cu predecesorul său cu panglica Julian Popev și a dus la schimbarea forțată a acestuia chiar înainte de pauză, l-a împiedicat să se alăture antrenamentului de recuperare ieri dimineață și a treia „victimă” din meci Emil Petrov.

Vizita locuitorilor Blagoevgrad la Sofia a atras la tribune o jumătate de duzină de foști rezidenți Pirin. Cu două ore înainte de întâlnirea lui "Levski" cu "Tsarsko Selo", în care nu a jucat din cauza unei accidentări, a venit să vadă cum joacă clubul său de origine Stanislav Kostov. Golgheterul din elita locală sezonul trecut a vorbit cu binefăcătoarea echipei Iva Datseva-Warren. Coechipierii din CSKA 1948 Andon Gushterov și Bogomil Dyakov, pedepsit liderul gazdelor Boris Galchev, jucătorul din Kazahstan Martin Toshev cu frumoasa lui arsură Nadya Kuzeva au stat de asemenea în cutie. Cu două zile mai devreme, berbecul din satul Simitli Krupnik a adus victoria „Jetisu” cu 2: 1 împotriva „Aktobe”. Echipa sa se întâlnește sâmbătă cu Okzhetpes, iar motivul atacantului pentru a reveni în Bulgaria este să obțină o viză. Procedura a decurs rapid și ieri Toshev a zburat înapoi la Taldikorgan, unde își are sediul clubul.

Seniorul albilor și verzilor I. Trenchev nu părea surprins de rezultatul negativ. „Știam că trecem printr-un calvar dificil. Nu am putut face față înălțimii lui Preslav Yordanov, deși eram conștienți de clasa sa în jocul gloriei. În interesul adevărului, excluzând golurile, nu am permis situații în fața ușii noastre în prima repriză. Cu toate acestea, în a doua repriză, când ajungeam din urmă la rezultat, a trebuit să ne asumăm riscuri odată cu introducerea unui al doilea atacant. Am avut șansa să ne întoarcem la meci, în special situația lui Ruslan Ivanov pe o plasă goală la 0: 1, după ce cel de-al doilea gol în mod miraculos nu am fost încă marcați. Ne-au bătut în mod meritat. Căutăm mai mulți jucători în apărare, în centru și în atac. Ne lipsește experiența. Acestea nu sunt capriciile mele, ci o nevoie de a ridica clasa echipei. Suntem împreună de doar o lună și este normal să existe ezitări ”, a comentat liderul„ Pirin ”.

Coliziunea cu fostul căpitan Yu. Popev, care a dus la rănirea moștenitorului casetei D. Blagov/foto. 1 /. Etc. Yordanov/dreapta/a fost de neoprit în aer împotriva fostei sale echipe/fotografie. 2 /.