Georgi Milanov a jucat în a doua repriză

cska

Naționala bulgară Georgi Milanov a participat astăzi la un meci incredibil, iar CSKA-ul său (Moscova) a obținut cea de-a 7-a victorie în etapa a 8-a din Premier League rusă. Cu toate acestea, succesul este în vizita mega-reușită la Saransk, unde armata a câștigat cu 6: 4. Pe lângă cele zece goluri, meciul va fi amintit cu multe răsuciri, trei jucători au marcat câte două goluri și doi au primit cărți roșii.

Mijlocașul bulgar a apărut pe teren în minutul 58 în locul lui Georgy Shennikov, dar nu s-a remarcat cu nicio piesă celebră. În primele 15 minute jucătorii lui Mordovia au marcat trei goluri în poarta echipei naționale Igor Akinfeev, iar în minutul 12 Mario Fernandez de la CSKA a primit un cartonaș roșu. Nu au existat goluri până la sfârșitul primei reprize, dar CSKA a egalat în 9 minute în a doua repriză - de la 50 la 59, ceea ce în casele de pariuri însemna 6 goluri în 60 de minute.

În minutul 68 Evgeny Lutsenko a marcat al doilea gol al meciului și al patrulea pentru Mordovia. Sofia a demonstrat din nou un succes fără precedent și în 8 minute după 80 a marcat trei noi goluri pentru a câștiga cu un incredibil 4: 6. Ahmed Musa a marcat două dintre goluri - în anii 80 și 85, iar Seydou Doumbia a modelat rezultatul final, care a fost și al doilea său gol. Sârbul Zoran Tosic a asistat la două goluri și a marcat și el, dar în primele trei goluri. Yannick Jalo a fost eliminat în minutul 54 pentru două cartonașe galbene, iar mass-media rusă într-o transă naivă a explicat că meciul a oferit momente incitante, multă dramă și răsuciri.