Germania a învins Estonia cu 3-0 într-un meci din grupa C al calificărilor europene.

expulzat

Arbitrul principal al meciului a fost Georgi Kabakov, care în minutul 14 l-a expulzat pe Emre Can. Fotbalistul Juventus s-a împiedicat de marginea suprafeței de pedeapsă, ieșind singur împotriva lui Neuer Liivak.

În minutul 51 În minutul 51 după o ricoșare mingea a aterizat la picioarele lui Ilkay Gundogan, care cu un șut de la aproximativ 20 de metri a marcat primul gol al meciului. Șase minute mai târziu, Royce s-a întors la Gundogan, a tras, iar mingea a sărit de pe picioarele unui fotbalist eston și a zburat în plasă.

În minutul 71, Timo Werner, care a intrat ca rezervă, a primit o pasă din adânc de la Gundogan, a trecut de un apărător al gazdelor și cu un șut puternic a urcat la 3: 0.

În celălalt meci al grupei, Olanda a învins Belarusul cu 2: 1 cu două goluri ale jucătorului de la Liverpool, Jorgeninho Vainaldum.

Olanda își continuă mișcarea de succes în calificare, înregistrând o victorie dificilă departe de casă