Echipa Ludogorets nu a reușit să rămână neînvinsă în timpul taberei de antrenament din Turcia. Astăzi, Eagles a înregistrat o pierdere cu 2: 3 în fața Kairat, subcampionul Kazahstanului. Virgil Misijan a avut dreptate pentru Razgrad, care a devenit singurul marcator pentru echipa sa în test, marcând ambele goluri. Isael și Islamhan, care a fost țintă dintr-un penalty, și Samat Sarsenov au marcat pentru echipa lui Carlos Alos.

almaty

Până acum, de șase ori campion bulgar a jucat trei meciuri de luptă - cu Botoșani români (2: 0) și Universitatea (Craiova) cu același rezultat, precum și o remiză (2: 2) cu giganții ucraineni Șahtior (Donețk) .

Ludogorets - Kairat (Dezvoltarea meciului de minute)

Controlul „vulturilor” este de la 16:30

Ambele echipe au jucat o primă parte foarte spectaculoasă. În tribunele din Belek au asistat la 3 goluri și doar până în minutul 15 al meciului. În rezultat, „vulturii” au condus prin două goluri rapide de Virgil Misijan, care a marcat primul în minutul 6. El a reușit să elibereze spațiul necesar pentru a trage și a străpunge mingea între apărarea lui Kairat pentru 1: 0.

Apoi s-a dublat la doar patru minute după primul său gol. Lukoki și-a adus coechipierul într-o poziție excelentă de tragere, iar Virgil tocmai a lovit mingea și a zburat în plasă pentru 2: 0.

De asemenea, Kairat a redus rapid diferența. În minutul 15 Isael a stăpânit o pasă în fața suprafeței de pedeapsă și a făcut un șut puternic pentru 1: 2.

Până la sfârșitul primelor 45 de minute, ambele echipe au înregistrat un alt atac destul de bun. În minutul 35, Jody Lukoku s-a repezit cu viteză și nu s-a gândit cu mult înainte de a trage, dar mingea a trecut peste transversală și răspunsul lui Kairat nu a întârziat să apară. Portarul Isael a rămas neacoperit și a învins doi dintre fundașii lui Ludogorets, reușind să tragă, dar mingea a lovit bara laterală pentru norocul lui Brown.

În a doua repriză, antrenorul principal al lui Kairat, Carlos Alos, și-a schimbat complet echipa și a adus 11 jucători noi pentru începutul celor 45 de minute. Hero a pariat doar 4 schimburi după pauză. Titularul Dos Santos a apărut la ușă în locul lui Jorge Brown, Lucas Sasha l-a înlocuit pe Nathanael, Forster - Motzi și Dyakov - Goralski. Cu puțin înainte de finalul meciului, antrenorul a mai făcut șase. Kesheru, Joao Paulo, Svierchok, Terziev, Kovachev și Campniaro au apărut în joc, înlocuind Misijan, Wanderson, Marcelinho, Plastun, Lukoki și Anise.

În mod logic, ritmul a încetinit, dar Eagles a avut din nou șanse mari să crească scorul în favoarea lor. În minutul 52, Misijan a reușit să găsească mingea în aer, dar șutul său a fost destul de slab și nu a reușit să-l deranjeze pe adversar cât mai mult posibil.

În minutul 70, după o încălcare a lui Kozmin Motsi în suprafața de pedeapsă, arbitrul a acordat un penalty în favoarea lui Kairat. Stătea în spatele mingii Islamhan, care nu a greșit din penalty și a restabilit egalitatea pe stadionul din Belek.

Cu puțin înainte de ultimul semnal al arbitrului, Samat Sarsenov a marcat al treilea gol pentru Kairat cu o lovitură de cap, aducând victoria echipei sale și provocând prima pierdere lui Ludogorets în controale.