04/02/2020 19:48; 24 de ore

treilea

„Levski” a continuat cu mișcarea sa victorioasă în controlul taberei de antrenament din Turcia.

Pe unul dintre locurile de joacă din stațiunea Alanya, cetățenii din Sofia au lovit 4: 1 echipa națională a Uzbekistanului sub 19 ani.

Antrenorul principal Petar Hubchev a pariat în linia de start a juniorilor și a jucătorilor care au înregistrat o participare mai scurtă în ultimele 2 meciuri de luptă din vecinul nostru din sud.

Talentul ofensator de la școala „Gerena” Martin Petkov a deschis scorul în minutul 4. Până la sfârșitul primei reprize, aripa Zdravko Dimitrov, ghanezul Nasiru Mohamed și Marin Petkov, în vârstă de 16 ani, au semnat pentru a conduce Levski cu 4-0. Portarul gazdelor a salvat șuturile lui Iliya Yurukov și ale portughezului Filipe Nascimento.

Hashimov a marcat un gol onorabil pentru juniorii din Uzbekistan în minutul 53.

În repriza a doua, Yannis Cargas, Franco Mazurek, Stein Spearings și Nigel Roberta au intrat în joc pentru Levski.

În ultimele minute, cele două echipe au schimbat mai multe situații periculoase, dar nu au fost înscrise goluri noi.

„Suntem mulțumiți de băieți. Am dat o șansă la doi la 16 și doi la 17. Nu am jucat niciodată în această echipă, știam că vom permite situații în fața ușii noastre. Am fi putut marca mai multe goluri în prima repriză.

Dintre toți cei care sunt aici la tabără, suntem mulțumiți și nu avem comentarii. Mă voi bucura dacă stadionul este plin pentru meciul cu CSKA. Sper că va fi un meci bun. Mai sunt câteva zile, ne vom antrena și vom vedea cu ce echipă vom juca ", a spus după control unul dintre asistenții lui Hubchev - Georgi Donkov.