Sănătate
    • Spune-i medicului
    • Forta vietii
    • Club 100

Levski a terminat 1: 1 împotriva lui Vitosha (Bistritsa) într-un meci de control disputat la Gerena. Ventsislav Bonev a deschis scorul după un corner în minutul 16, iar Bobi Tsonev a egalat dintr-un penalty în 90.

levski

Atanas Kurdov, Claudio Tavares și Alex Petkov au început ca membri ai „blues-ului”. Noua completare a echipei Borislav Tsonev a fost, de asemenea, pe teren.

Paulinho a avut o șansă în primele secunde, dar șutul său s-a îndepărtat de poarta lui Valentin Ganev. În minutul zece, Deyan Ivanov a ratat o centrare din dreapta și, la scurt timp, Patrick-Gabriel Galchev s-a trezit într-o poziție de tragere, dar adolescentul „albaștrilor” nu a găsit plasa. Acest lucru a dus la minutul 16, când căpitanul oaspeților Ventsislav Bonev și-a dat seama după o lovitură de colț.

În minutul 26, căpitanul lui „Levski” în acest meci Paulinho a făcut o mare greșeală în zona de poartă. Brazilianul a interceptat o pasă de la Nasiru, dar spre surprinderea tuturor nu a găsit ținta. În minutul 36 Bobi Tsonev a tras pe Galev, dar gardianul Vitosha l-a prins. În ultimele secunde ale primei reprize, Tsonev a amenințat din nou plasa „Tigrilor”, dar mingea a găsit din nou pacea în mâinile lui Galev.

A doua parte a oferit noi șanse pentru „blues”. În minutul 65, Galchev a centrat cu succes, dar Kurdov nu a reușit să găsească bine mingea. În minutul 72, „albaștrii” au făcut un atac bun, finalizat de Nasiru cu un șut pe bara transversală. 120 de secunde mai târziu, Zhivko Atanasov a găsit plasa cu capul, după o centrare a lui Patrick-Gabriel Galchev, dar arbitrul a văzut o încălcare a fundașului și a anulat golul.

Până la final, „Levski” a mai avut câteva poziții de gol, iar în minutul 90 Bobi Tsonev a egalat dintr-un penalty acordat pentru o încălcare împotriva lui Nasiru.

După meci, antrenorul „albaștrilor” Georgi Todorov a explicat situația din jurul antrenorului cu echipa Valeri Bozhinov, care încă nu are contract. Antrenorul a dezvăluit că proprietarul clubului Nasko Sirakov vrea ca el să slăbească. În videoclip puteți urmări discursul lui Todorov.