Naționalul Stanislav Manolev a marcat ultimul gol pentru victoria CSKA cu 4: 1 asupra "Loko"-ului (Pd) din turul 4 din prima ligă profesională.

manolev

Acesta a fost primul său gol în campionatul bulgar după o pauză impresionantă de peste 8 ani. Motivul este lungul sejur al lui Manolev în străinătate.

Ultima dată a semnat pe 23 mai 2009 cu echipa Litex. Pe stadionul din Sliven, echipa Lovech a terminat cu 2: 2. Manolev a marcat cu 2: 1 în minutul 18. Apoi a fost transferat la giganții olandezi „Eindhoven” și a rămas în engleza „Fulham” și în „Kuban” (Krasnodar) și „Dynamo” (Moscova).

„Victoria nu a venit cu ușurință. Vremea grea ne-a împiedicat să jucăm fotbal. Am obținut un avans bun în prima repriză. Obiectivele timpurii ne-au făcut-o mai ușoară. Când intrăm în pozițiile noastre, nu avem probleme. Mă simt confortabil în rolul de aripă dreaptă, dar nu am nicio problemă ca apărător drept. Este prea devreme pentru a vorbi despre orice ambiții pentru un titlu de campionat. Jucăm meci după meci. Următorul este cu „septembrie”. Jucă fotbal bun și au un jucător cu experiență precum Boris Galchev ", a fost comentariul lui Manolev după meciul cu" Loko ".

Altele din fotbal

Nasiru Mohammed și-a redus salariul la 15.000 de euro

Fostul căpitan al echipei naționale a Ghana sub 17 ani Nasiru Mohamed și-a redus salariul pentru a rămâne în „Levski”, relatează exclusiv GHANASoccernet.com

Rezultatele etapei 16 în Bundesliga și clasament

Rezultate Cupa Spaniei și Supercupa

Ronaldo conduce 11: 3 la Messi în cartonașele roșii (Grafică)

Lionel Messi este amenințat cu un meci de 4-12 care ar putea să-l despartă de Barça după ce a fost expulzat în finala Supercupei Spaniei împotriva Athletic (Bilbao)