marcat

Sursa: site-ul oficial

Atacantul bulgar Martin Kushev a marcat un alt gol pentru Amkar Perm în acest sezon într-un egal 1-1 cu Kuban Krasnodar într-un meci al campionatului rus.

Al nostru a deschis scorul în minutul 24, dar Kirinelko a egalat pentru Kuban imediat după pauză. Un meci întreg pentru Amkar a fost jucat de Georgi Peev. Ambii bulgari sunt
sunt într-o formă excelentă și au căzut în planurile antrenorului Dimitar Penev pentru calificările europene ale Bulgariei împotriva Olandei și Luxemburgului la începutul lunii septembrie.

Un alt bulgar care a jucat în Rusia, Tsvetan Genkov a rămas pe bancă în pierderea lui Dinamo Moscova în fața Spartak Nalchik cu 1: 4.

În ciuda meciului de dezvoltare negativ, antrenorul Dynamo nu a făcut nicio schimbare, iar Genkov a urmărit pierderea echipei sale de pe bancă.

Este lider în clasament Spartak (Moscova) cu 42 de puncte, urmează Zenit 40, FC Moscova 36, CSKA Moscova 34, Dinamo Moscova 33, Amkar 31 și altele.