1. începând
  2. Sport
  3. „Montana” a obținut un punct în Radomir cu un gol târziu al lui Nasko Iliev

„Montana” a obținut un punct în Radomir cu un gol târziu al lui Nasko Iliev

„Montana” s-a încheiat cu o remiză 2: 2 în vizita sa la „Strumska slava” și continuă să fie singura echipă din Liga a II-a care nu a pierdut de la începutul sezonului. Toate cele patru goluri au căzut după pauză. Gazdele au preluat conducerea în minutul 54 prin Hristo Kirov. Hristo Mladenov s-a dublat după o oră de joc. În minutul 74, Vladimir Aitov a înapoiat un gol după ce s-a aflat în locul potrivit, cu o agitație îndelungată în suprafața de pedeapsă. Zece minute mai târziu, Atanas Iliev a fost lovit cu piciorul în zona de penalizare, dar judecătorul șef Tsanko Mindalov nu a văzut o încălcare.
Cu toate acestea, în timpul adăugat, arbitrul mai joacă un penalty. Yordan Yordanov a fost faultat, iar Nasko Iliev a fost corect din penalty pentru finalul 2: 2. Cu toate acestea, echipa de la Radomir a devenit cel mai incomod rival pentru montagnards, care încă nu au victorie asupra lui. Sezonul trecut au pierdut 0: 1 ca invitat și 1: 1 pe stadionul Ogosta.

radomir

„Strumska slava” (Radomir) - „Montana” 2: 2

„Strumska slava”: Yugo Kuantar, Yulian Chapaev, Borislav Nikolov, Ilian Popov, Martin Kostov, Dimitar Petkov, Hristo Kirev, Lyubomir Tanev, Erik Ivanov, Alexander Asparuhov, Hristo Mladenov.
„Montana”: Ivaylo Vassilev, Daniel Georgiev, Ivan Mihov-Capt., Galin Tashev, Vladimir Aitov, Dimitar Iliev, Borislav Damyanov, Yordan Yordanov, Atanas Iliev, Nikolay Tsvetkov, Toni Tasev. Antrenor: Ferrario Spasov.
Golgheteri: 1: 0 Hristo Kirov (54), 2: 0 Hristo Mladenov (60), 2: 1 Vladimir Aitov (74), 2: 2 Atanas Iliev (90 + 5-penalty).

Judecător șef: Tsanko Mindalov.
Asistenți: Kostadin Tanovchev, Dimitar Dimitrov.