În această seară au mai fost trei meciuri din play-off pentru a intra în grupele Ligii Campionilor.

zvezda

Dinamo (Zagreb) a făcut un mare pas către intrarea în grupele celui mai prestigios turneu de club, învingându-l pe Rosenborg cu 2-0. În minutul 9 Bruno Petkovic a deschis dintr-un penalty, iar în al 28-lea Orsic a făcut 2: 0.

Krasnodar, care în a treia rundă preliminară a prezentat surpriza prin eliminarea giganților portughezi Porto, de această dată a suferit o pierdere gravă în fața lui Olympiacos. Echipa greacă a făcut o ofertă solidă pentru Liga Campionilor, cu o victorie răsunătoare cu 4-0. Guerrero a deschis în minutul 30, ca urmare a rămas 1: 0 până în 78, când Randjelovic a urcat la 2: 0. Din nou, a fost corect în minutul 85, iar Podens a îngreunat și mai mult pierderea lui Krasnodar cu un gol în minutul 89.

Au fost marcate și patru goluri la Berna. Young Boys și Red Star au remizat 2: 2.

Elvețianul a preluat conducerea în minutul 7 cu un gol al lui Asale. Zece minute mai târziu, însă, Milos Degenek a egalat pentru Zvezda. La începutul celei de-a doua reprize, sârbii au atins o schimbare de 2: 1, după ce Gobelzic l-a asistat pe Garcia. În minutul 76, arbitrul a profitat de VAR și a acordat un penalty controversat în favoarea lui Young Boys. Oarau a fost corect pentru 2: 2.

APOEL și Ajax amână acțiunea pentru revanșă la Amsterdam, un succes important pentru Slavia pe pământul românesc