Deși a participat la doar jumătate din meciurile sezonului - 15, Georgi Peev a încheiat această campanie în Premier League rusă ca golgheter al „Amkar”. Mijlocașul din dreapta, în vârstă de 36 de ani, a marcat în remiza 3: 3 ca invitat al „Spartak” în ultima rundă. Așa că a încheiat sezonul cu 5 goluri. Anul trecut au fost 12.

peev

La Moscova, emblema bulgară a echipei de la Perm a înregistrat o asistare pentru golul de deschidere al lui Prudnikov în minutul 16. Georgi a făcut 2-0 pentru oaspeți cu un șut de la marginea suprafeței de penalizare cu puțin timp înainte de pauză. În minutul 60 i-a cedat locul lui Zahari Sirakov. Naționalul Petar Zanev a jucat un meci întreg pentru Amkar. „Spartak” a ajuns la 2: 2 prin Promes și Krotov. Butko a făcut 3: 2 pentru „Amkar” în minutul 86. Promes-urile în prelungiri au adus un punct gazdelor.

Deocamdată, doar șederea lui Zanev în Amkar este sigură. Cu 3 zile înainte de meciul cu „Spartak” lui Peev i s-a oferit un contract cu condiții financiare cu 70% mai mici, pe care l-a refuzat. Amkar susține că bulgarul, care pe lângă cele 5 goluri din sezon are 3 pase decisive, mai poate rămâne în echipă. Sirakov, în vârstă de 37 de ani, pleacă cu siguranță.

Cu o remiză 1: 1 ca invitat al „Rostov” CSKA (M) a reușit să păstreze locul al doilea după „Zenith” și va participa la playoff pentru a intra în Liga Campionilor. Naționalul Georgi Milanov lovește 24 de minute pentru moscoviți.

În ultimul său meci pentru "Kuban", Ivelin Popov a înregistrat o asistență pentru victoria cu 5: 1 asupra "Arsenal" (Tula). Stanislav Manolev a rămas o rezervă pentru Krasnodar.

Blago Georgiev a fost accidentat și a fost înlocuit în minutul 27 în sughițul 1: 1 al „Rubin” cu „Ufa”.

Altele din fotbal

În Turcia: Galatasaray îl așteaptă în orice moment pe Ali Sow, plătind 6-7 milioane de euro

Presa turcă a anunțat că Galatasaray îl așteaptă pe atacantul CSKA Ali Sow în orice moment. Valoarea transferului este cuprinsă între 6 și 7 milioane de euro. Sivas era, de asemenea, interesat de Sow

Rușii au amendat capitalele Washingtonului 100.000 de dolari

Vedetele rusești din Washington, Alexander Ovechkin, Evgheni Kuznețov, Dmitri Orlov și Ilya Samsonov au fost amendate cu 100.000 de dolari pentru încălcarea protocolului anti-coronavirus.

CSKA era interesat de Ecuador

Atacantul de 24 de ani al diviziei a doua braziliene "Vitoria" (Bahia) Jordi Josue Caicedo Medina este foarte aproape de CSKA, susține jurnalistul Gustavo Viacreses

CSKA cu fitness modern în Pancharevo

CSKA are deja o sală de sport modernă în Pancharevo, s-au lăudat constructorii pe Facebook. S-a făcut o revizie majoră a sălii, care arăta ca un mormânt

Tigres și Ulsan deschid Campionatul Mondial de Cluburi

Tigrii mexicani și coreeanul Ulsan deschid Cupa Mondială a cluburilor pe 4 februarie, tragerea la sorți a FIFA a decis. Al-Duhail din Qatar și Al-Ahly din Egipt joacă în al doilea meci al zilei