Primii sferturi de finală din turneul de fotbal de iarnă din DKS „V. Levski "a devenit clar aseară. Campionul de anul trecut al competiției „Restaurante„ Lucky ”, care a trecut de grupă cu trei victorii, și-a încheiat însă participarea cu o pierdere grea de la„ Mediana ”cu 4: 0. Alex Paunchev a deschis în minutul 16, iar alte goluri nu au căzut până la pauză. Ivaylo Marinov a crescut la 2: 0 în minutul 26, fostul jucător Kaloyan Kirov a marcat pentru 3: 0, iar Borislav Getsov în minutul 36 a format finalul 4: 0.

penalizile

Echipa Apple (Dzhulyunitsa) a obținut o victorie minimă, dar valoroasă, cu 1: 0 asupra "Veteran Tourist". Singurul gol a fost marcat de fostul fotbalist al "Etar" Nikolay Nikolaev în minutul 6. În ultimele secunde, „veteranii” nu au reușit să egaleze și să trimită rezultatul meciului la ruleta penalizărilor.

Au fost loviturile de la penalty care au decis meciul disputat dintre Pavlikyani și Boulevard. În ciuda numeroaselor momente interesante din fața ambelor uși, golurile nu au căzut aproape până la capăt. Abia în minutul 36 Zdravko Assenov a adus „Boulevard” în avantaj în rezultat - 0: 1. După două minute, însă, Krasen Slavchev a egalat și a ajuns la penalty-uri. Jucătorii „Bulevardului” au fost mai exacți și s-au impus cu 5: 3, ceea ce i-a trimis în sferturile de finală.

Primul meci al zilei nu este jucat. Lights a câștigat oficial cu 3-0, deoarece rivalul său Amphora (Draganovo) nu a reușit să adune suficienți jucători pentru meci din cauza angajamentelor oficiale.

Astfel, au apărut două perechi de sferturi pentru luni, 3 februarie. Apple și Mediana se vor întâlni de la ora 17:00. Lights and Boulevard vor juca de la 20:00.

În această seară sunt celelalte patru meciuri din sferturile de finală. De la ora 17:00 este meciul „Terra Truck” - „Musala Broker”, de la 18:00 „Stima” - „Leicester”, de la 19:00 „Comerț cu tutun” - „Jucători de baschet” și de la 20: 00 h. ” FC "D. Oryahovitsa "-" Panorama Elena ".