Fostul golgheter CSKA Preslav Yordanov a marcat un gol de victorie extrem de valoros pentru Ordabasy în meciul campionatului din Kazahstan împotriva lui Akzhayk, care s-a încheiat cu 3: 2 pentru echipa din Shymkent.

preslav

Berbecul nativ a marcat în continuarea meciului și, astfel, și-a asigurat locul trei în clasamentul final al campionatului. Au mai rămas doar trei runde până la final, iar Ordabasy are un avans de 11 puncte față de al patrulea Irtysh.

Preslav Yordanov la TOPSPORT: Îmi pare rău că nu am mai avut o șansă la CSKA

"Sunt mulțumit de șederea mea în Kazahstan, sper să fiu din nou cetățean"

Tolebek a deschis scorul pentru gazde, dar Akzhaik a egalat prin Odibe la sfârșitul reprizei. Vuyaklia l-a adus din nou pe Ordabasy în avantaj, dar în minutul 73 Glavina a restabilit egalitatea. Acest lucru a dus la continuarea meciului, când Preslav Yordanov a marcat și a adus succesul valoros al echipei sale. Atacantul, care a intrat în joc în minutul 85, a interceptat cu o centrare despărțită de pe flancul drept.