tampa

New York Rangers l-au învins pe Tamba Bay Lightning cu 5-2 în următoarea rundă a NHL și continuă să fie un lider convingător în Conferința de Est.

Chris Durrey a marcat un hat-trick pentru gazde. Cu toate acestea, Rangers sunt încă al doilea în ligă după ce San Jose Sharks au învins St. Louis Blues cu 5-4 la penalty-uri.

Eroul acestui meci a fost Ryan Chloe, care a marcat două goluri în a treia repriză și a egalat scorul, iar apoi a marcat penalty-ul decisiv pentru succesul „rechinilor”.

Cu două goluri întârziate ale lui Alexander Semin, echipa Washington Capitals a câștigat cu 3: 2 în fața liderului Carolina Hurricanes în derby-ul Diviziei Sud-Est.

Rusul de 24 de ani a marcat de două ori în ultimele 2:43 minute, iar golul victoriei a marcat cu 10,9 secunde înainte de sirena. Un alt jucător de hochei rus, Alexander Ovechkin, care a asistat la toate cele trei goluri pentru Washington, a contribuit, de asemenea, la succesul gazdelor.