succes

Golgheterul grupului „A” a început să înscrie și pentru Sliven

Într-un meci de control disputat în fața a 1300 de spectatori pe stadionul „Hadji Dimitar” Sliven l-a învins pe Svetkavitsa (Targovishte) cu 2: 1.

Gazdele au deschis scorul în minutul al cincilea cu un gol de Yavor Vandev. Nouă minute mai târziu - în minutul 14, noua adăugare a marcat Iliya Iliev.

Spre sfârșitul primei reprize oaspeții au scuturat rigiditatea, au efectuat câteva contraatacuri bune și în minutul 43 Hristov a redus scorul la 2: 1.

În a doua jumătate gazdele au fost din nou echipa mai bună, au avut multe poziții de gol, dar Mindev, Vandev, Iliev și Petakov nu au reușit să le realizeze.

După meci, antrenorul lui Sliven - Georgi Dermendzhiev, a declarat că este mulțumit de ambele meciuri de control - vineri împotriva lui Breznik, a câștigat 1: 0, iar astăzi cu Svetkavitsa.

"Băieții au arătat o stare bună, o pregătire fizică bună și vom lucra pentru omisiunile care s-au întâmplat. Mai este mult timp până la jumătatea sezonului de primăvară, iar în februarie - de la 2 la 16 vom fi în Antalya, unde vom juca cinci meciuri de control. ", a spus Dermendzhiev.