ratat

Rezultatele testelor COVID-19 pentru toată lumea din Maritsa (Plovdiv) vor fi anunțate luni

Spartak (Plovdiv) a ratat să învingă Rose Valley după ce a terminat cu 2-2 într-un meci din etapa a 10-a a campionatului Ligii a III-a - Grupa Sud-Est. Spartak a evoluat mult mai bine decât echipa de acasă anterioară, pierzând 1: 2 în fața lui Levski (Karlovo).

Gladiatorii au preluat conducerea cu un gol al lui Marian Girov, care a marcat în al treilea meci consecutiv. Adolescentul lui Spartak a primit o pasă foarte bună pe marginea suprafeței de pedeapsă și cu o lovitură diagonală grozavă la sol nu i-a lăsat nicio șansă portarului Petrunov pentru 1: 0.

Spartak a continuat să atace și la doar 8 minute după gol, scorul a putut fi ridicat după un bun atac al lui Filip Kolev și Stanimir Dimitrov, care au depășit apărarea „trandafirilor”, și cu o pasă foarte bună a fost găsit din nou Girov, al cărui șut a fost ucis de data aceasta portarul.

Cu toate acestea, cu primul său atac, Rozova Dolina a reușit să egaleze după ce atacantul invitat a primit o pasă grozavă și s-a trezit singur împotriva portarului Nachev.

În a doua repriză, oaspeții au atins cel de-al doilea gol, după ce un atacant a fost uitat în suprafața de pedeapsă și a făcut rezultatul 1: 2 de aproape.

Cu toate acestea, jucătorii lui Spartak au răspuns foarte repede, deoarece la doar 6 minute de la primirea unui gol, Filip Kolev a centrat, iar înlocuitorul Lubo Tsekov a înscris cu 2: 2.

Gladiatorii au continuat să caute victoria și dintr-o poziție clară Lubo Tsekov a șutat excelent, dar Petrunov a reușit să omoare mingea într-un corner. Căpitanul Kiril Georgiev a avut și el șansa de a aduce cele trei puncte, dar șutul său puternic s-a dus la câțiva centimetri de ușă.

Filip Alexiev, născut în 2004, și Iliya Smilyanov, care a fost recrutat în 2002, au debutat pentru „gladiatori”.

După 10 runde jucate Spartak este pe locul 12 în clasament cu 10 puncte, iar în runda următoare pe 17 octombrie la ora 15:00 vizitați echipa lui Nessebar.

Spartacus: P. Nachev, A. Buchov, J. Minev, V. Minev, G. Yotovski, K. Georgiev, K. Milev, M. Simeonov, M. Girov, F. Kolev, S. Dimitrov (L. Tsekov, H. Dokov, K. Kodukov, I. Smilyanov, F. Aleksiev).

Rezultatele testelor tuturor celor de la Maritsa (Plovdiv) vor fi clare luni. Datorită rezultatelor pozitive ale a doi jucători, meciul dintre Dimitrovgrad și Maritsa a fost amânat.

Liderul Zagorets l-a învins pe Nessebar cu 9: 0, iar FC Izvor a făcut 4: 0 împotriva lui Athletic (Kuklen).