„Leii” au pierdut catastrofal cu 1: 5

sănătos

16:16 | 19 noiembrie 2013.

Tinerii din Bulgaria și-au jucat cel mai slab meci din calificările la Euro 2015 și au suferit o pierdere rușinoasă la domiciliu cu 1: 5 din Slovenia.

Băieții lui Mihail Madanski nu arătau ca ei înșiși și au înregistrat o altă înfrângere în ciclul de calificare.

Echipa vizitatorilor, la rândul său, a dat dovadă de un caracter deosebit și a arătat o mare dorință de a juca.

Meciul s-a disputat pe stadionul Beroe din Stara Zagora. După acest meci, ai noștri sunt pe locul 5 în grupa 2 cu un avantaj de 8 puncte și nu au absolut nicio șansă să se califice pentru marele forum.

Echipa noastră a început bine meciul și a avut o șansă reală de a deschide scorul în minutul 9.

Alexander Kolev l-a văzut perfect pe Simeon Slavchev într-o poziție bună, dar acesta din urmă a tras inexact de la câțiva metri și a trimis mingea.

Slovenii au preluat conducerea în rezultat după un gol în minutul 24, când Vukcic a dat o pasă foarte bună lui Pucko, care la rândul său s-a ocupat de fundașul Velkov și și-a dat seama, trimitând mingea în colțul din dreapta al lui Konov.

Bulgarii au reacționat rapid și au egalat după patru minute. Edison Yordanov a centrat în suprafața de pedeapsă, iar Kolev a prins mingea cu capul și n-a lăsat nicio ocazie portarului adversarului.

În minutul 30, totuși, slovenii au putut ajunge din nou la un avantaj, dar Konov a salvat șutul lui Puchko într-un mod excelent.

Exact patru minute mai târziu, Slovenia a preluat din nou conducerea. Jelenic a luat o pasă lungă și s-a ocupat de Munin, apoi a trimis mingea în poarta bulgară de la câțiva metri.

Nu au mai fost goluri până la sfârșitul reprizei, iar a doua repriză a început cu o bună ocazie pentru a noastră.

Georgi Milanov a centrat pe Kolev în careu, dar garda oaspeților a salvat lovitura atacantului.

South a intervenit din nou, reflectând un șut al lui Simeon Slavchev în minutul 57.

În minutul 58, Georgi Milanov a țintit în poarta superioară după un fault frumos.

Slovenia a omorât intriga după un al treilea gol în minutul 64. Benedic a primit o pasă frumoasă și a trecut mingea printre picioarele lui Konov.

Zece minute mai târziu, oaspeții au atins al patrulea gol. Vukcic l-a văzut pe Bratanovic cu o centrare bună, iar acesta din urmă a înscris cu o lovitură de cap.

Oaspeții au terminat-o pe a noastră în minutul 92 prin Bratanović, care a făcut o dublă pasă tehnică cu Jelenic și și-a dat seama.

BULGARIA Youth - SLOVENIA Youth 1: 5 0: 1 Pucko 24 '1: 1 Kolev 28' 1: 2 Jelenic 34 '1: 3 Benedicic 64' 1: 4 Bratanovic 74 '1: 5 Bratanovic 91'

Compoziția Bulgariei: Konov, Munin, Velkov, Il. Milanov, Slavchev, Kolev (83 - Vasev), Yordanov (64 - Bizhev), Kirilov (76 - Rasim), Chochev, Gamakov, G. Milanov