„Levski” va depune o contestație la Uniunea Bulgară de Fotbal cu o cerere de a primi o victorie oficială cu 3: 0 asupra „Litex”, a anunțat clubul. Motivul este că în derby-ul turului IV al grupei „A” din Lovech (0: 0) gazdele l-au lăsat pe Stefan Yurukov în minutul 60. Atacantul nu are permisiunea fostului său club „Marea Neagră” să joace în „Litex”, motiv pentru care „Loko” (Sf) a intentat un proces după meciul de acum 2 săptămâni, care s-a încheiat cu 3: 1 pentru vânători.

acum

Vedeta lui "Levski" Georgi Ivanov, care .

Noul șef executiv al Uniunii Fotbaliste din Bulgaria, Stefan Kapralov, s-a trezit într-o situație confuză. S-a dus la Varna cu șeful judecătorilor Atanas Uzunov pentru a înăbuși conflictul dintre foștii arbitri Dimo ​​Momirov și Dimo ​​Stoev. Deși s-a ridicat în picioare, succesorul lui Vutsov l-a așteptat în zadar pe Momirov, șeful completului local de judecători.

Pentru gafele sale de la „Marea Neagră” - „Cernomoreț”, Lachezar Yonov va fi eliminat astăzi din echipă. La fel așteaptă și celălalt păcătos de rang inferior, George .

Managerul Naftex, Ognian Ralev, se află în Serbia-Muntenegru, în căutarea unor eventuale completări. Un jucător este deja apreciat - mijlocașul „Zheleznik” (Belgrad), unde se află Petar Shopov.

Naftex va juca 2 controale în pauza campionatului, mâine împotriva lui Pomorie și vineri împotriva lui Sunny Beach. Vătămatul Marin Petrov și Daniel Hristov se vor odihni încă o lună. .