Acestea sunt necesare pentru funcționarea site-ului și pentru o utilizare mai ușoară de către dvs.

Permiteți-ne să analizăm modul în care utilizați site-ul nostru pentru a-l face și mai convenabil și pentru a ne îmbunătăți ofertele. Aceasta va afișa reclamele care vă interesează.

• Cereri de servicii
  • Cereri de oferte speciale
Ieșire

Înregistrare

Altug Celikbilek este noul campion al Cupei Santa Marina, Alexander Donski a pierdut finala în trei seturi

• Jucătorul de tenis turc Altug Celikbilek l-a învins pe Alexander Donski cu 6: 7 (5) 6: 3 6: 2 în finala turneului internațional pentru bărbați „Santa Marina Cup” cu un fond de premii de 15.000 de dolari, care s-a încheiat astăzi pe terenurile din Centrul de tenis „Santa Marina Și a câștigat titlul în cea de-a patra ediție a cursei.

Donski, pentru care acesta a fost primul loc în finala unui turneu internațional masculin, a început bine și a câștigat primul set cu un tiebreak care a durat aproape o oră și jumătate. Totuși, apoi plasat sub №1 în schemă, Celikbilek a obținut o schimbare completă și a câștigat al cincilea titlu din carieră și al doilea pentru acest an.

Jucătorul de tenis bulgar în vârstă de 20 de ani și-a asigurat 60 de puncte pentru noul clasament masculin ITF după performanța sa excelentă de la Sozopol săptămâna trecută. Altug Celikbilek a luat 100 de puncte, precum și 1944 de euro din fondul de premiere al turneului. A devenit al patrulea campion al Cupei Santa Marina după David Perez Sans (Spania), Albano Olivetti (Franța) și Sebastian Boltz (Franța).

Turneul de la Sozopol a fost primul din țară pentru anul acestui rang și o altă competiție din bogatul calendar al Centrului de Tenis „Santa Marina”. În săptămânile anterioare, aici s-au desfășurat turnee de stat din calendarul BFT pentru băieți și fete sub 18 ani, precum și pentru bărbați și femei, precum și un turneu al lanțului „Kinder +”.

În toamnă, complexul va găzdui încă trei turnee internaționale - până la 14 ani din calendarul Federației Europene de Tenis Europa, până la 18 ani din calendarul ITF și pentru femeile cu un fond de premii, de asemenea, 15.000 de dolari. Calendarul Centrului de Tenis „Santa Marina” se ține cu asistența municipalității Sozopol și BFT.

Centrul de tenis omonim din satul de vacanță pitoresc și verde „Santa Marina” din Sozopol are 8 terenuri dure cu vedere fantastică la mare. În ultimii patru ani, stațiunea de tenis a găzduit peste 40 de competiții naționale și internaționale de prestigiu, peste 600 de jucători din peste 50 de țări au participat la turneele din Sozopol.