începutul

Bulgaria pierde în fața Braziliei în primul său meci din Liga Mondială de Volei din acest an

Naționala Bulgariei a pierdut 1: 3 din Brazilia în primul său meci din Liga Mondială.

Echipa lui Silvano Prandi a făcut un prim joc excelent, în care blocada noastră a disperat total gazdele, iar a noastră a preluat conducerea după 25:22. Apoi gazdele au schimbat strategia și au luat inițiativa. Așadar, după 25:20, 26:24 și 25:23 în următoarele trei jocuri, cariocele s-au felicitat pentru succes meritat.

Echipa bulgară a avut un succes foarte scăzut în serviciu și a făcut o grămadă de greșeli care s-au dovedit a fi decisive pentru rezultatul final.

Mâine este al doilea meci dintre cele două echipe pe pământ brazilian.

Băieții lui Silvano Prandi se află în grupa A, unde sunt mai multe echipele din Olanda și Republica Coreea.

Miza pentru clasarea în primele șase în finala din Argentina de anul viitor este mare, deoarece din cele patru grupe merg doar primii clasați pe locul întâi, precum și cea mai bună echipă a doua.

STATISTICI:

BRĂILA - BULGARIA 3: 1 (22:25, 25:20, 26:24, 25:23)

BRAZILIA: Bruno Resende, Leandro Visoto, Murillo Endres, Thiago Alves, Lucas Saatcamp, Rodrigao - Mario Junior Libero
Crescător: Bernardo Resende
BULGARIA: Andrey Zhekov, Vladimir Nikolov, Matei Kaziiski, Todor Alexiev, Nikolay Nikolov, Teodor Todorov - Teodor Salparov-libero
Crescător: Silvano Prandi.

CEL MAI INTERESANT DIN DUEL:

Al patrulea joc:

1-0 Gazdele au preluat conducerea în al patrulea joc după un atac reușit al lui Visoto.

2-1 Cele două echipe au schimbat câte un punct.

3-1 Andrey Zhekov trimite mingea din afara terenului

3-2 Al doilea punct pentru Bulgaria. Bloc excelent împotriva lui Thiago Alves.

4-2 Rețea la serviciul lui Kaziyski.

4-3 Bruno nu a reușit să depășească blocada noastră.

5-3 Joc tehnic al lui Rodrigao.

6-3 Conducerea echipei gazdă devine amenințătoare. Înălțimea este pe serviciul pentru gazde.

6-4 Kaziyski prin centru marchează al patrulea punct pentru al nostru.

7-4 Murillo cu un atac monstruos prin centru.

7-5 Vlado Nikolov cu un punct pentru Bulgaria.

7-6 Bloc bun împotriva Visoto.

8-6 Un atac rapid al gazdelor a găsit apărarea bulgară nepregătită. Resende i-a pasat mingea lui Rodrigao, care a trimis mingea pe terenul Bulgariei. Prima întrerupere tehnică.

9-6 Murillo este fără compromisuri. Cu trei puncte înaintea cariocelor.

10-6 Înălțimea trimite mingea în linie și conducerea echipei gazdă continuă să crească.

10-7 Blocarea lui Kaziyski.

11-7 pentru gazde

12-7 Vlado Nikolov a fost descurajat de puternica blocadă a gazdelor.

Georgi Bratoev îl înlocuiește pe Andrei Zhekov

12-8 Punctul nostru după Murillo a eșuat cu lovitura sa tehnică.

12-9 Un nou punct pentru Bulgaria. Matei Kaziiski din blocada din exterior. Diferența se reduce la trei puncte.

13-10 Ghinion pentru blocada noastră - mingea rămâne în câmpul nostru.

13-11 Minge pentru Alves - îl trimite

14-11 Ieși după serviciul lui Kaziiski

14-12 Saatkamp este greșit pentru gazde.

15-12 pentru Brazilia. Înălțimea serviciului.

16-13 Alves între blocada lui Yofisov și Bratoev. Gazdele se apropie de succesul final! A doua întrerupere tehnică.

16-14 Recepție bună pentru Bulgaria și fără probleme pentru atacul nostru.

16-15 Victor Yosifov ne aduce un punct mai aproape de adversar.

17-15 Lovitura bine plasată a lui Murillo aduce al 17-lea punct pentru gazde în al patrulea joc.

17-16 Georgi Bratoev a eliberat mingea și a redus diferența.

18-16 Punct nou pentru Brazilia.

18-17 Blocarea lui Kaziiski și din nou o diferență de puncte.

18-18 Remiză! Excelentă apărare a lui Ivanov.

19-18 Visoto atacă cu succes și Brazilia preia conducerea în rezultat

19-19 O altă remiză după ce Vlado Nikolov l-a oprit pe Visoto.

20-19 Saatcamp prin centru - un punct în avantaj pentru Brazilia.

20-20 Bratoev și Todorov cu interacțiune excelentă.

21-21 Încă o remiză. Vladimir Nikolov la serviciu.

22-21 Steaua ne trimite mingea.

23-21 Încercarea lui Todor Alexiev de a trimite mingea din blocadă nu are succes, iar avantajul gazdelor este deja de două puncte.

24-22 Performanța urâtă a lui Alexiev în serviciu.

25-23 SFÂRȘIT! Brazilia a câștigat jocul cu 3: 1.

Al treilea joc:

0-1 Pentru Bulgaria! Atacul brazilianilor s-a încheiat cu un out

1-2 Tsvetan Sokolov a fost prins într-o dublă blocadă. Bulgaria a ratat o șansă de aur de a conduce cu 3-0.

1-3 Al treilea punct pentru echipa lui Silvano Prandi este deja un fapt. Teodor Todorov cu o blocadă excelentă.

3-3 Brazilienii au reușit să egaleze scorul

4-3 Recepția proastă a lui Zhekov. Apoi a făcut o salvare incredibilă, dar pasa lui Bratoev a fost slabă și nu a reușit să atace

4-4 Kaziyski - din blocada din exterior.

5-4 Murillo atacă cu succes.

5-5 În afara serviciului Visoto.

5-6 Todor Alexiev atacă inteligent. Mingea iese din blocada lui Celesao.

6-6 Performanță slabă a serviciului.

6-7 Afară după serviciul lui Alves (decizia arbitrilor a fost controversată, deoarece mingea a atârnat pe linie.

6-8 Kaziyski cu un atac bun și două puncte de avans pentru Bulgaria. Prima pauză tehnică din joc.

7-9 Niki Nikolov despre serviciul pentru Bulgaria.

8-9 Atac curat asupra drepturilor lui Murillo - Resende asupra serviciului pentru gazde.

8-10 Un frumos atac al lui Teodor Todorov prin centru.

9-10 O nouă pierdere de oportunități pentru Bulgaria. Tseco Sokolov a fost surprins și diferența a fost redusă la un punct.

9-11 Afară în atacul gazdelor.

9-12 Tsvetan Sokolov cu un atac bun împotriva triplului blocaj al gazdelor - cu trei puncte avantaj pentru noștri.

10-12 Alves cu o lovitură tehnică trimite mingea în câmpul Bulgariei.

11-12 De data aceasta, Sokolov nu a reușit să depășească tripla blocadă împotriva sa

12-12 Sokolov a fost rezolvat din nou de Thiago Alves - rezultatul este egal

13-12 Al patrulea punct consecutiv pentru gazde și acestea conduc în rezultat!

14-12 Todor Alexiev a greșit la recepție și Rodrigao nu a greșit la ghișeu

15-12 Al șaselea punct consecutiv pentru Celesao. Saatcamp cu un joc excelent face gazdele să depășească 3 puncte.

15-13 De data aceasta Sokolov nu a greșit și a redus avantajul adversarului.

16-13 Blocarea Visoto.

17-14 Afară după slujba lui Tsv. Sokolov.

17-15 Atac bun prin centrul lui Niki Nikolov.

17-16 Blocarea lui Kaziiski. Suntem doar cu un punct mai aproape de adversar.

17-17 Magnifică blocadă a lui Matthew împotriva lui Lopez - remiză în rezultat și pauză pentru Brazilia.

18-17 Sokolov face o greșeală într-un moment aparent ușor.

18-18 Vlado Nikolov nu a greșit în atacul său și a egalat scorul.

18-19 Atac puternic al lui Tsv. Sokolov și Bulgaria ies în față în rezultat!

19-19 Ghinion pentru Niki Nikolov la slujbă. Mingea a lovit plasa și a ieșit.

19-20 Combinație bună între Zhekov și Teodor Todorov - conduce de la un punct pentru Bulgaria!

19-21 Kaziiski a finalizat cu succes contraatacul pentru Bulgaria! O nouă pauză pentru Brazilia cu un deficit de două puncte pentru gazde în al treilea joc.

20-21 Minge pe linie în atacul Braziliei.

20-22 Apărare excelentă a Bulgariei! Două mari salvări, după care Vlado Nikolov a rupt tripla blocadă a adversarului. Matei Kaziiski la serviciu.

21-22 Saatcamp prin centru - reduce diferența.

21-23 Cadou de la Saatcamp într-un moment important. Bulgaria este la două puncte distanță de a câștiga jocul.

22-23 După ce am ieșit la serviciul nostru

23-23 Înălțimea blocadei și egalitatea în rezultat. Pauză pentru Silvano Prandi.

24-23 Vlado Nikolov nu a reușit să depășească blocada adversarului - set point pentru Brazilia.

24-24 Egalitate în rezultat. Tripla noastră blocadă bate Înaltul

25-24 Afară la serviciul lui Sokolov.

26-24 Joc pentru Brazilia! 2-1! Al treilea joc a durat 31 de minute!

Al doilea joc:

0-1 pentru Bulgaria! Atacul lui Teodor Todorov se încheie cu un punct pentru al nostru.

1-1 Zhekov trimite mingea în afara terenului

2-1 Vlado Nikolov și Kaziiski nu au reușit să depășească apărarea adversarului și, în cele din urmă, o lovitură bună de plasare a lui Murilo se încheie cu un punct pentru gazde.

2-2 Scorul este egal

3-2 Punct pentru Brazilia! După atacul lui Alves, mingea a ieșit din blocadă

3-3 Atac bun asupra drepturilor lui Todor Alexiev și scorul este egal

3-4 Joc exact al lui Vlado Nikolov, care trimite mingea pe blocaj în terenul de acasă

4-4 Rodrigao scapă de blocada lui Niki Nikolov și trimite cu ușurință mingea în câmpul gol

4-5 În afara serviciului lui Leandro Visoto

5-5 Todor Alexiev a fost surprins de Bruno Resende și a căzut victima blocadei sale

5-6 Niki Nikolov atacă prin centru și Bulgaria revine din nou

6-6 Nikolov trimite mingea în plasă din serviciu

6-7 Zhekov și Niki Nikolov se combină din nou perfect

7-7 Bruno Resende a surprins apărarea Bulgariei și a egalat

8-7 Gazdele preiau conducerea în rezultat. Prima pauză tehnică pentru a noastră

9-7 Vlado Nikolov trimite mingea după ce a rămas fără blocaj. O greșeală gravă pentru a noastră

10-7 Al patrulea punct consecutiv pentru gazde! Sokolov îl înlocuiește pe Vlado Nikolov cu Silvano Prandi

11-7 Murilo este convingător, iar avantajul gazdelor este deja de 4 puncte. Pauză pentru Prandy

11-8 Punct pentru Tsvetan Sokolov

11-9 Bună blocadă a lui Kaziiski și Todorov! Andrey Zhekov la serviciu

12-9 Murillo asupra blocadei lui Kaziiski

13-9 Kaziiski a riscat o triplă blocadă și a eșuat

13-10 De data aceasta Kaziiski nu se înșală împotriva unui singur bloc!

14-10 Un punct pentru Brazilia, după ce Tsvetan Sokolov a atacat neconvingător.

14-11 În afara serviciului la Saatkamp

15-11 Thiago Alves - din blocada din exterior, un punct pentru Brazilia

15-12 Triplă blocadă de succes pentru Bulgaria

16-12 Întreruperea tehnică

18-12 Două puncte consecutive pentru gazde și jocul merge prost pentru Bulgaria. 6 puncte conduc pentru gazde!

18-13 Bratoev nu a greșit în atacul său

19-13 Todor Alexiev trimite mingea din nou. Smyana Ivanov apare într-un joc pentru Bulgaria

19-14 Se acordă o plasă brazilienilor

20-14 Eroare a lui Vlado Nikolov

20-16 Două puncte consecutive pentru Bulgaria!

21-17 Punctul lui Teodor Todorov pentru al nostru. Kaziyski la serviciu.

21-18 Vlado Nikolov este fără compromisuri, iar diferența se reduce la 3 puncte. Pauză pentru Brazilia.

23-18 Două puncte consecutive pentru gazde.

23-19 Sokolov cu o lovitură tehnică trimite mingea în câmpul adversarilor

24-20 Todor Alexiev nu greșește

25-20 Afară după serviciul lui Sokolov! Rezultatul este egal!

Primul joc:

0-1 pentru Bulgaria! Excelent atac al lui Matei Kaziiski

0-2! Salparov a făcut o salvare extraordinară, după care atacul gazdelor nu a fost precis

1-2 Primul punct pentru Brazilia

1-3 Joc tehnic al lui Kaziiski, care scapă mingea și elimină apărarea adversarului

3-3 Două puncte consecutive pentru Celesao. În al doilea, Teddy Salparov a ținut mingea și acest lucru a fost remarcat de arbitrul de pe plasă.

3-4 Punct nou pentru Brazilia! Greseala lui Todor Alexiev în atac și blocada Braziliei aduce un punct gazdelor

4-4 Lucas face o greșeală și scorul este egal

4-5 În favoarea Bulgariei

4-6 Punct nou pentru al nostru - bloc de succes al lui Vlado Nikolov și Niki Nikolov

5-6 Rodrigao restrânge diferența

5-7 Visoto trimite mingea din serviciu și Bulgaria conduce din nou cu două puncte

6-7 Vlado Nikolov face și el o greșeală, trimitând mingea în plasă

6-8 Atac bun al lui Nikolov și al optulea punct pentru Bulgaria! Prima pauză tehnică din meci!

6-9 Eroare la primirea gazdelor, iar echipa lui Silvano Prandi a preluat conducerea cu trei puncte

7-9 Todor Alexiev trimite mingea din serviciul său

7-10 Noua blocadă bună a Bulgariei!

7-11 Blocadă excelentă pentru a noastră din nou. Apoi punctul lui Kaziiski după ce mingea a ieșit din blocada împotriva vedetei noastre. Întrerupere pentru Fernando Resente.

7-12 Kaziiski reușește în a treia încercare de a depăși apărarea adversarului, iar avantajul Bulgariei este deja de 5 puncte.

8-12 Jucătorii bulgari de volei nu s-au organizat bine și au ratat o oportunitate excelentă de a-și mări avantajul. În cele din urmă, un punct pentru Brazilia.

8-13 Kaziyski în timpul blocadei - nu greșește și aduce un nou punct pentru Bulgaria!

9-13 Zhekov trimite mingea în afara terenului - un punct pentru Celesao

9-14 O altă blocadă reușită pentru Bulgaria

9-15 Blocadă unică excepțională a lui Todor Alexiev! 6 puncte este avansul Bulgariei

10-15 puncte pentru Brazilia după ce mingea se stinge

10-16 Un alt punct pentru Kaziyski, care a depășit cu ușurință tripla blocadă a adversarului. Întreruperea tehnică a gazdelor.

11-16 Leandro Visoto aduce 11 puncte în Brazilia. Sandro Carvalho apare în joc, înlocuind Visoto

Salvarea lui Salvarov 12-16, dar apoi nu am reușit să organizăm un atac

14-17 Vlado Nikolov face o greșeală în serviciu. Atunci brazilienii ne reduc avantajul cu puncte.

15-17 Punctul nou al lui Alves de la serviciu! Gazdele revin la joc. Prandy a reacționat imediat și a luat o pauză.

15-18 Joc grozav. Kaziiski și Salparov au salvat o minge dificilă, apoi Rodrigoo a trimis mingea afară. Dante apare într-un joc pentru gazde

16-18 Slabă interpretare a serviciului lui Todor Alexiev

16-19 Frumos atac al lui Niki Nikolov, care ne mărește avantajul

16-20 Blocadă excelentă din nou pentru Bulgaria! Lopez a fost închis de Kaziiski, iar echipa lui Prandi este la doar 5 puncte distanță de câștigarea primului joc.

17-20 Murilo reduce diferența.

17-21 Atac bun al lui Teodor Todorov și încă un punct pentru Bulgaria

17-22 Blocare triplă excelentă a jucătorilor de volei bulgari. 5 puncte conduc pentru ale noastre. Resende ia a doua pauză pentru primul joc!

18-22 Punct pentru gazde care reduc diferența. Schimbare pentru Brazilia. Thiago Alves revine la joc

19-22 Al doilea punct consecutiv pentru Brazilia. Kaziiski nu a reușit să-și compună bine atacul și a greșit.

19-23 Greșeala lui Murilo! Trimite mingea din serviciu.

20-23 Kaziiski trimite mingea în plasă la serviciu.

21-23 Eroare și a lui Vlado Nikolov. Brazilienii se apropie de 2 puncte. Pauză pentru Prandy.

Tsvetan Nikolov îl înlocuiește pe Vlado Nikolov

22-23 Arbitrul acordă patru șuturi și, în final, gazdele se apropie doar de un punct

22-24 Eroare Saatcamp.

22-25 Bulgaria închide jocul! Excelentă blocadă a lui Todor Alexiev! Joc 0-1 pentru Bulgaria!