Luptătorii de la Poliția Centrală Karate și Ju Jitsu Club - Burgas au câștigat cinci medalii de aur, două de argint și una de bronz la turneul tradițional de jujitsu „Skopje Open” din Macedonia.

bronz

Vladimir Gaidarov și Dimo ​​Stoichkov au câștigat încă o dată medalii de aur în două grupe de vârstă la disciplina „Ju Jitsu Duo System”, iar Gaidarov a ocupat primul loc în „luptă” la categoria sa.

La juniori în aceeași disciplină Valentin Georgiev la categoria de până la 60 kg și Veliko Lambov la categoria de până la 73 kg. au ajuns în finală, dar după meciurile disputate au rămas cu medalii de argint.

La Duo System masculin, antrenorul echipei Venilin Rusinov, împreună cu Yani Rusinov, au câștigat cu siguranță primul loc. Pentru ei, aceasta a fost prima performanță în această disciplină.

În sistemul „de luptă” la cel mai greu + 94 kg, atletul clubului din Burgas Milen Dzhinaliyski a câștigat medalia de bronz, iar Stoyan Petkov a urcat cu ușurință cea mai înaltă treaptă pe scara onorifică.