Bayern München s-a confruntat cu dificultăți serioase în vizita sa la Lokomotiv Moscova, dar a câștigat în continuare cu 2-1 într-un meci din turul doi din Grupa 1 a Ligii Campionilor. Astfel, echipa lui Hans-Dieter Flick a înregistrat o a doua victorie consecutivă în meciul lor №200 în turneele europene de club.

moscova

În capitala Rusiei, totul a început bine pentru Bayern, care a preluat conducerea în minutul 13 cu un gol al lui Leon Goretska, care a profitat de o pasă a lui Benjamin Pavar.

Lokomotiv s-a mobilizat și a creat situații bune în fața portarului Manuel Neuer. A venit la 70 'când Anton Miranchuk a restabilit egalitatea.

Cu toate acestea, Bayern a luat locul lor 9 minute mai târziu, după o performanță bună a lui Joshua Kimih.

Astfel, campioana europeană a cluburilor se află în fruntea grupei cu un total de 6 puncte, în timp ce Lokomotiv Moscova are 1. În meciul târziu, Atletico Madrid găzduiește Salzburg.

În turul al treilea, austriecii găzduiesc Bayern, iar Lokomotiv Moscova găzduiește Atletico Madrid.