pierdut

Bulgaria a pierdut, de asemenea, controlul oficial împotriva provinciei cu 0: 3

De asemenea, jucătorii de volei de la echipa națională a Bulgariei au pierdut controlul oficial împotriva provinciei ruse (Nijni Novgorod), care este condusă de antrenorul bulgar Plamen Konstantinov. După ce ieri băieții antrenorului Camilo Placi au căzut 2: 3 la antrenamentul comun, în această seară au pierdut în fața echipei ruse cu 0: 3 (23:25, 18:25, 25:27) într-un meci jucat în fața 500 de spectatori într-o sală. "Hristo Botev".

Duminică (29 decembrie) Bulgaria va avea o sesiune comună cu echipa națională a Turciei, care va fi închisă fanilor și mass-media, iar luni (30 decembrie) la ora 17.30 din nou în sala Hristo Botev va avea loc un amical oficial meci.mpotriva turcilor. Acestea vor fi ultimele două controale ale Bulgariei înainte de calificarea mondială la Opava (Republica Cehă) în perioada 3-5 ianuarie.

Antrenorul Bulgariei, Camilo Placi, a făcut ieri trei schimbări în primele șase, comparativ cu antrenamentul comun dintre cele două echipe. Specialistul italian a pariat pe Georgi Bratoev, Danail Milushev și Teodor Todorov în locul lui Andrey Zhekov, Tsvetan Sokolov și respectiv Nikolay Nikolov. Pe de altă parte, antrenorul bulgar al provinciei Plamen Konstantinov a pariat pe aceeași linie de start ca la inspecția de ieri. Meciul în sine a mers mai bine pentru ruși, care au tras rapid cu 4: 0 după performanțele excelente ale lui Igor Tyurin, care a început la postul său neobișnuit, și al lui Nikolai Pavlov.

În ciuda întreruperii solicitate de Camilo Placi, pauza tehnică a venit la 8: 5 pentru Gubernia după o eroare de serviciu a lui Todor Skrimov. Diferența a crescut treptat la 12: 6 după o greșeală a distribuitorului bulgar Georgi Bratoev, un as puternic al lui Sergei Savin și un puternic contor al lui Nikolay Pavlov. Al doilea timeout, care a cerut Plachi, a avut efect și Bulgaria și-a redus decalajul la 11:12 după un atac al lui Danail Milushev, Tyurin în afara oaspeților și o blocare a lui Teodor Todorov.

Provincia și-a recăpătat ușor conducerea la 16:13. Conducerea echipei ruse a devenit 19:14 după un nou atac reușit de Savin și o ieșire de către Viktor Yosifov. Bulgarii au redus din nou decalajul până la 19:21 după două atacuri puternice consecutive ale căpitanului Todor Alexiev. Cu toate acestea, la final băieții lui Plamen Konstantinov au luat jocul la 25:23 după un atac rapid prin centrul lui Alexei Kuleshov.

A doua repriză a început bine pentru Bulgaria, care a preluat conducerea cu 5: 3 după un atac al lui Todor Alexiev și o greșeală în plasa rușilor. Provincia a reușit să egaleze la 6: 6 după ieșirea lui Alexiev și blocarea contra lui Nikolay Pavlov. Prima pauză tehnică a venit cu un avantaj minim pentru echipa rusă - 8: 7 după un serviciu în afara lui Danail Milushev. Treptat diferența a crescut la 11: 8 după o contra a lui Igor Tyurin și un as puternic al lui Sergei Savin. În ciuda timpului mort pentru Camilo Placi, au existat contraatacuri ale lui Alexei Ostapenko prin centru și Pavlov din linia a doua și al doilea as al lui Savin - 14: 8 și o a doua pauză pentru antrenorul italian al Bulgariei.

Jucătorii bulgari de volei au reușit să se reducă la 13:15 după o serie de servicii puternice ale distribuitorului Georgi Bratoev și blocarea lui Dani Milushev. Cu toate acestea, pauza tehnică a venit la 16:13 pentru provincie după blocarea lui Pavlov. A urmat un atac din buzunar al lui Teodor Todorov și o blocadă a lui Alexei Kuleshov și 18:13. Bulgaria a redus din nou la 17:20 după un mare atac al lui Viktor Yosifov, dar rușii au recâștigat conducerea la 22:17 după un blocaj de Pavlov și un out de Alexiev.

Gubernia a închis fără probleme jocul în favoarea lor la 25:18 după un serviciu în afara bulgarilor. Pentru începutul celui de-al treilea joc pe teren pentru Bulgaria, Nikolay Nikolov a apărut în locul lui Teodor Todorov. Bulgarii au reușit să preia conducerea la 5: 3 după un atac al lui Danail Milushev și o excelentă blocadă a lui Todor Skrimov. Cu toate acestea, provincia a reușit să treacă la 8: 7 în favoarea sa după mai multe greșeli ale bulgarilor. Ambele echipe au continuat în mod egal până la 9: 9, după care „tricolorii” au tras cu 11: 9 după contraatacurile lui Niki Nikolov și Skrimov.

Diferența a crescut ușor la 14:11 după contra lui Skrimov, ceea ce l-a făcut pe Plamen Konstantinov să ia o pauză pentru provincie. Cu toate acestea, Bulgaria și-a păstrat avantajul până la 16:13 după blocarea lui Dani Milushev. Conducerea echipei bulgare a fost 20:16 după o blocadă a lui Skrimov și o a doua pauză pentru Plamen Konstantinov și provincie.

Acest lucru a ajutat și rușii au redus la 19:20 după un as puternic al lui Igor Tyurin și un contra-blocaj al lui Sergei Savin. Băieții lui Konstantinov au reușit chiar să egaleze la 21:21 după un nou contra de Savin. Totuși, Bulgaria a ajuns la gameball la 24:22, după un mare atac al lui Dani Milushev și asul lui Skrimov. Gubernia a reușit să salveze ambele jocuri și a egalat la 24:24 după un alt atac al lui Savin și o greșeală a lui Milushev.

A urmat o nouă remiză la 25:25, după care echipa rusă a câștigat jocul cu 27:25 după o nouă greșeală în atacul lui Milushev și un as puternic al lui Alexei Ostapenko, și astfel a câștigat meciul cu 3-0. Danail Milushev (42% eficiență în atac), Todor Skrimov (3 blocuri, 1 as, 56% eficiență în atac, 40% pozitiv și 36% recepție perfectă) și Todor Alexiev (1 bloc, 52% eficiență în atac, 45% pozitiv și 27% bun venit perfect) a obținut 13 puncte pentru Bulgaria. Pentru echipa provinciei Nikolay Pavlov a obținut 15 puncte (1 bloc, 1 as și 46% eficiență în atac) pentru victorie.