Naționalii Velizar Dimitrov și Chavdar Yankov nu au reușit să învingă gigantul „Dynamo” (Kiev) într-un meci al campionatului ucrainean. Oaspeții, conduși de Valeri Gazaev, au preluat conducerea lui Milevski în minutul 11. La jumătatea primei reprize Velizar nu a reușit să egaleze pentru echipa al cărei antrenor este un alt bulgar - Nikolay Kostov. După pauză, a intrat Yankov, iar în minutul 63 a intrat fostul jucător al lui Levski Ze Soares. În minutul 81, Mkhitaryan a egalat. În ultimele secunde ale meciului, Velizar Dimitrov l-a adus pe Chavdar Yankov frumos la dreapta în suprafața de pedeapsă. A tras chiar cu piciorul drept, dar portarul Șovkovski a reacționat și a împiedicat pierderea liderului „Dinamo” (Kiev). (24 de ore)

chiar

Altele din fotbal

Yasen Petrov nu a pus o singură condiție pentru cea națională

Noul antrenor național Yassen Petrov va lucra cu un personal pe care îl cunoaște foarte bine și a lucrat cu unii dintre ei chiar și în China. Asistenții săi vor fi Kostadin Vidolov, coechipierul său din „Botev”

Cei mai de succes antrenori de fotbal din secolul XXI

Managerul este în esență chipul echipei pe care o reprezintă. Antrenorul unui club de fotbal poate fi comparat cu tatăl unei gospodării. Managerul, ca un părinte

Fiica lui Dennis Rodman a devenit fotbalist profesionist

Trinity Rodman, în vârstă de 18 ani, fiica legendei NBA și Chicago Bulls, Dennis Rodman, a fost selectată pe locul 2 în proiectul tinerelor talente din Liga Națională de Fotbal Feminin din Statele Unite și Canada

Fiul lui Gonzo debutează pentru Loko (Pd)

Câștigătorul cupei și supercupei Bulgariei „Loko” (Pd) și-a învins cu 3: 1 concetățenii din divizia a treia „Maritsa” în primul său control al antrenamentului de iarnă