CSKA l-a învins pe Botev cu 3-0 la Plovdiv și a egalat din nou cu Arda pe locul trei în elită.

cska

Thibaut Vion a marcat primul său gol pentru roșii în minutul 21, după ce o pasă a lui Thiago Rodriguez cu o lovitură acerbă a străpuns Argilashki.

În 58, Ali Sow a făcut o fintură unică cu corpul său și a marcat cu piciorul stâng ciudat. Iar în minutul 68 Bradley Maziku a marcat pentru prima dată.

Gazdele au încercat să se opună, riscând chiar pe căpitanul lor nevindecat Todor Nedelev, care, însă, a părăsit jocul în minutul 34 după o altă accidentare.

Antrenorul CSKA, Bruno Akrapovich, a decis să acorde o pauză lui Georgi Yomov, Yunus Sankare și Graham Kerry, care au rămas pe bancă în detrimentul lui Enrique Rafael, Thiago Rodriguez și Bradley Maziku.

După meci a devenit clar că a existat un incendiu cu autobuzul „roșilor”. Datele inițiale sunt că aceasta este o defecțiune tehnică.

Altele din fotbal

Tigres și Ulsan deschid Campionatul Mondial de Cluburi

Tigrii mexicani și coreeanul Ulsan deschid Cupa Mondială a cluburilor pe 4 februarie, tragerea la sorți a FIFA a decis. Al-Duhail din Qatar și Al-Ahly din Egipt joacă în al doilea meci al zilei

Dimitar Iliev este din nou jucătorul de fotbal al anului (fotografii, grafică)

Atacantul "Loko" (Pd) Dimitar Iliev a fost din nou ales ca fotbalist al anului în Bulgaria. A câștigat sondajul de 60 de ani pentru cel mai bun jucător și și-a dublat succesul de anul trecut

Nuno Reish de la Levski în Australia

Fostul fundaș al Levski, Nuno Reish, a semnat un contract de 3 ani cu Melbourne City, în Australia. A părăsit-o pe Levski în martie, când campionatul a fost suspendat