David Goffen l-a transformat pe triplul campion la Grand Slam, Stan Wawrinka. Într-un meci din prima rundă a "Masters 1000" de la Roma, belgianul a câștigat cu 4-6, 6-0, 6-2.

transformat

Wawrinka a luat primul set contestat cu 6-4. Apoi elvețianul a început să alterneze greșeli, iar Goffen a jucat cu acuratețe și a dat doar două jocuri adversarului său.

Caroline Wozniacki nu și-a terminat meciul împotriva lui Daniel Collins la Roma

Pentru a doua săptămână la rând, danezul s-a retras din prima rundă a unui turneu major

În celălalt meci interesant timpuriu, Nick Kirios s-a impus în fața campioanei de la Sofia Open 2019, Daniil Medvedev. Kirios a pariat pe marele său serviciu, completat de un joc precis și tehnic. El s-a odihnit în jocurile în care se întâlnește, dar totuși de două ori repetiții suficiente pentru a-și asigura victoria finală. Medvedev a reușit să facă o pauză în setul doi, dar în restul timpului s-a „bucurat” de loviturile inițiale ale australianului.

La finalul meciului în matchball, tenismenul rus a recunoscut că mingea după un serviciu pe drepturile lui Kirios, a căzut pe linie. Linierul strigase anterior din greșeală: „Afară”.