pentru

Sursa: site-ul oficial

Atacantul bulgar al lui Erzgebirge Dimitar Rangelov a marcat 2 goluri în remiza 2: 2 împotriva liderului Karlsruhe într-un meci din etapa a 32-a a Bundesliga a II-a.

După prima repriză, Erzgebirge a condus cu 2-0 cu golurile lui Mitko, dar cu puțin înainte de finalul meciului Kaufmann a marcat 2 goluri și a adus punctul oaspeților.

Mai întâi în minutul 23 Rangelov a deschis după ce a fost scos de Geisler, a scăpat de portar și a înscris cu 1: 0. În minutul 40 bulgarul a furat mingea în mijlocul terenului, i-a pasat-o lui Kuri, care a avansat spre dreapta și a centrat la Mitko, care cu un șut de transfer a urcat la 2: 0.

După pauză, oaspeții și-au mărit cifrele de afaceri, iar în 75 și 88 Kaufman a amărât gazdele și a format finalul 2: 2.

În a doua repriză Rangelov nu a avut o poziție de gol clară, dar de două ori din poziții dificile a fost aproape de un al treilea gol. După acest meci, bulgarul are 5 goluri în contul său pentru Erzgebirge.

Echipa din Aue a urcat pe locul 8 cu 44 de puncte. Karlsruhe conduce clasamentul cu 67, înaintea lui Hansa cu 56, iar al treilea este Duisburg cu 54.