dramă

EXTRAORDINAR! Dramă între „Levski” și Hajduk - lupte, arestări, întrerupere! Totul se decide la Gerena

Levski a pierdut cu Hajduk cu 0-1 într-un meci din runda a doua preliminară a Ligii Europa. Întâlnirea a avut loc la Dugopolje. Revanșa este la Gerena joi viitoare.

Pentru „blues” în Croația, a apărut noua completare Roshu.

Jordi Gómez, care este considerat perla din selecția lui Levski, rămâne pe bancă, dar a apărut pe teren în a doua repriză.

Gazdele au preluat conducerea cu un gol al lui Futaksh dintr-un penalty. Lovit în minutul 24. Punctul alb a fost arătat pentru încălcarea lui Pirgov. Înainte, ambele echipe nu puteau atinge o poziție clară de gol.

Până la sfârșitul reprizei, jucătorii lui Hajduk au cerut un alt penalty, dar arbitrul nu a arătat punctul alb pentru a doua oară. Nu este o performanță foarte bună a "blues" în atac. Astfel, echipa din Split are un avantaj de gol până la pauză în meciul celei de-a doua runde preliminare a LE.

După o oră de joc, arbitrul a oprit meciul, deoarece fanii gazdelor au aruncat sticle și brichete pe teren, ceea ce cu siguranță le va costa o penalizare grea.

Meciul a fost reluat după o pauză de două minute, iar câteva secunde mai târziu, un șut puternic al lui Erceg în afara suprafeței de pedeapsă l-a împiedicat serios pe Mitrev, dar portarul „albastru” a ucis.

Niciun gol nu a fost marcat în a doua repriză, așa că totul va fi decis în meciul retur. După lupte între fanii celor două echipe înainte de primul meci, incendii, detenții, oprirea jocului și multe lupte pe teren, rezultatul rămâne pentru meciul din Bulgaria.

HAYDUK: 1. Stipica, 3. Lopez, 5. Hamza, 8. Vlasic, 9. Futaks, 14. Radosevic, 23. Nizic, 27. Memola, 32. Tudor, 50. Erceg, 90. Gentzoglu

LEVSKI: 21. Mitrev, 3. Pirgov, 4. Goranov, 7. Nar, 8. Vutov, 10. Mapuku, 15. Prohazka, 19. Tsvetkovich, 28. Jablonski, 30. Roshu, 71. Panayotov