fața

FC Dragoman începe sezonul cu o pierdere de acasă cu 0: 1 din OFK Kostinbrod. În fața a aproximativ 250 de spectatori de pe stadionul din Dragoman, ambele echipe nu au oferit niciun merit fotbalistic și au făcut un meci la un nivel scăzut. Meciul a început cu un joc mai bun de „Kostinbrod”, care a durat în prima repriză. Singurul hit a căzut 25 de minute după o greșeală în apărarea gazdelor și a fost opera lui Tsvetomir Todorov. Cinci minute mai târziu, căpitanul oaspeților Georgi Ivanov a primit un cartonaș roșu direct pentru o încălcare împotriva portarului „Dragoman”, Lyuboslav Lyubomirov. În a doua repriză, FC Dragoman a pus jocul în față și a controlat mai mult mingea, dar nu a avut idee în faza finală și nu a reușit să ia nimic din meci.

Compoziția FC Dragoman: 1 Lyuboslav Lyubomirov, 11 Nikolay Zarkov, 3 Angel Natskav/k /, 5 Petyo Petrov, 8 Marian Marianov Kitanov, 25 Evgeni Borisov, 6 Dimitar Alexiev, 99 Stanislav Peychev, 21 Roberto Sokolov, 7 Marian Chavdarov Kitanov, 26 Dimitar Yordanov.

Rezerve: 12 Bernardo Enrique, 77 Miroslav Nakov, 15 Pavlik Mitovski, 28 Borislav Natsev, 33 Borislav Brenishki. Antrenori: Iliya Velichkov și Naiden Spasov.

Compoziția OFK Kostinbrod: 92 Georgi Alexandrov, 16 Petar Ivanov, 15 Georgi Todorov, 19 Vasil Dimitrov, 11 Georgi Ivanov/k /, 5 Asen Georgiev, 14 Vladislav Yordanov, 7 Tsvetomir Todorov, 10 Borislav Nedyalkov, 9 Martin Stoev, 22 Petar Petrov.
Rezerve: 1 Tsvetomir Kamenov, 2 Daniel Yotov, 6 Georgi Kostov, 16 Velislav Stanoev, 20 David Vasilev. Antrenor: Venci Arsov

Judecătorii: Georgi Andreev, Dragomir Dimitrov, Yordan Yotsov. Delega: Asen Georgiev.