Cu un obiectiv curios și asistență, Georgi Hristov a contribuit la victoria "Gampa Bay Roads" cu 3: 1 asupra "Indy Eleven" în meciul USL (nivelul II de fotbal din SUA).

georgi

Atacantul bulgar a început ca titular. În minutul 12, colegul său din atac Stefano Bonomo a deschis scorul. 7 minute mai târziu, Hristov a marcat pentru 2: 0. La centrare, un fundaș Indy a încercat să îndepărteze mingea cu un șut puternic. Cu toate acestea, ea l-a întâlnit pe șeful unui rezident din Plovdiv din apropiere și a intrat în plasă.

Hristov a început să se bucure, dar se pare că a simțit durere și l-a apucat de cap. Pentru el a fost al 6-lea obiectiv al sezonului. Cu acest obiectiv, el are deja 59 de ani pentru „Tampa Bay” și astfel și-a mărit recordul de marcator №1 în istoria clubului american.

Aproape imediat după golul lui Hristov, în vârstă de 33 de ani, Evgeni Starikov a înscris un gol onorabil pentru „Indy”. Cu un minut înainte de sfârșitul timpului obișnuit într-un contraatac, bulgarul a centrat bine și Junior Fleminges a format scorul final 3: 1.

Odată cu victoria, Tampa Bay a urcat pe locul 10 în Conferința de Est a USL.

Altele din sport

Fosta logodnică a lui Maradona și-a golit cardul de credit după ce a murit

40 de procese legate de fosta logodnică a lui Diego Maradona, Roccio Oliva, a drenat cardul de credit pe care l-a primit în câteva ore după moartea sa

Sport la televizor astăzi

Rezultatele etapei a 18-a în Bundesliga și clasament

Declin drastic al Bulgariei în clasamentul Cupei Națiunilor la biatlon

Declinul drastic așteptat al clasamentului de către națiuni la Cupa Mondială de biatlon pentru Bulgaria este deja un fapt. Datorită infecției cu coronavirus și a carantinei ulterioare a întregii echipe, sportivii noștri

Lewandowski a terminat pe locul 3 cu 500 de goluri în secolul 21

Unul dintre cei mai buni atacanți ai secolului 21, Robert Lewandowski, a realizat ceva ce doar doi fotbaliști au reușit de la începutul acestui secol.