krasnodar

Investițiile serioase și munca adecvată în Krasnodar au dus în cele din urmă la rezultatul la care aspira clubul - să intre în grupele Ligii Campionilor. Bulls l-au învins pe PAOK pentru a doua oară cu 2: 1 și așteaptă deja remiza. Echipa lui Murad Musaev a avut momente dificile la Salonic, dar a arătat disciplină tactică și a profitat de greșelile grecilor.

În urmă cu o săptămână, PAOK a preluat conducerea ca invitat, dar a făcut o întoarcere.

Astăzi, echipa greacă a trebuit să caute o victorie obligatorie, dar a întâlnit un rival care știa să apere și să contraatace periculos.
Totul interesant în meci s-a întâmplat în ultimele 20 de minute. Ioannis Mihailidis a marcat un autogol ridicol în minutul 73 după o centrare din flancul stâng al lui Igor Smolnikov. Răspunsul gazdelor a venit foarte repede - Omar El Kaduri a sărit cel mai mare în suprafața de pedeapsă după o poziție statică și a egalat cu o lovitură de cap.

PAOK nu a avut timp să se bucure, deoarece la câteva secunde după egalarea Tony Villena a lovit bara transversală, mingea a ajuns la picioarele lui Remy Cabella și francezul a trimis-o în plasă, încheind intriga.