- Întoarce-te la noi, Evelyn!

kazan

11:29 | 30 octombrie 2018.

Clasa: Lopetegui a vorbit, nu a vrut să scuipe pe Real

Căpitanul Bulgariei Ivelin Popov a primit încă o dată dovada dragostei fanilor la Kazan înainte de meciul localului Rubin cu Spartak (Moscova) de aseară. Meciul celei de-a 12-a runde a campionatului rus s-a încheiat cu 1: 1, iar Ivelin Popov a jucat 61 de minute pentru oaspeți.

A început ca titular și a fost înlocuit de atacantul finlandez Roman Eremenko. Dmitry Kombarov a deschis scorul în minutul 78 dintr-un penalty pentru Spartak, iar gazdele au ajuns la punctul în 92 prin Egor Sorokin.

"Cu câteva ore înainte de meci, Ivelin Popov și fundașul sârb Marko Petkovic au ieșit la plimbare de la hotelul Spartak. Oamenii de pe stradă l-au recunoscut imediat pe Ivelin și au început să-i ceară selfie-uri și autografe. Unii dintre ei l-au chemat deschis: Reveniți la Popov nu a refuzat nicio fotografie a nimănui, dar nu a răspuns în niciun fel la apelurile lor, scrie Sport Express.

După acest rezultat, ambele echipe au 19 puncte, la fel ca CSKA (Moscova), iar trio-ul este clasat de pe locul 5 până pe locul 7. În celălalt meci de luni, Zenit (Sankt Petersburg) a câștigat cu 1-0 ca oaspete Krylya Sovetov și conduce clasamentul cu 28 de puncte, cu 6 mai mult decât FC Krasnodar, care este pe locul 2. Singurul gol a fost marcat de mijlocașul argentinian Leonardo Paredes în minutul 22. În minutul 78, fundașul uruguayan al aripilor Agustin Rohel a primit al doilea cartonaș galben și a părăsit prematur terenul.

Meciul va începe cu numărul 400 cu echipa Zenit înregistrată de Alexander Anyukov. S-a născut în Samara și este un produs al lui Krylya Sovetov, dar în 2005 s-a mutat la Zenit. Doar Anatoliy Davidov (456), Vyacheslav Malafeev (442) și Lev Burchalkin (423) au jucat mai multe meciuri decât el cu cămașa albastră.