Campioana Bulgariei din ultimii 8 ani „Ludogorets” deține prestigiosul egal 1: 1 la Moscova împotriva uneia dintre cele mai populare echipe rusești - CSKA.

nevoie

Claudiu Kesheriu a deschis scorul în grupa H din Europa League după o combinație fină în minutul 55, asistat de Wanderson.

Din păcate, oaspeții nu au ținut mult timp rezultatul, care cu o anumită evoluție a celuilalt meci din grupă („Ferencvaros” - „Espanyol”) i-ar putea chiar califica înaintea programului pentru finalele 1/16 din primăvară.

Cu toate acestea, tânăra speranță a fotbalului rus Fyodor Chalov a reușit să egaleze pentru CSKA în minutul 76.

Gazdele s-au aruncat în atac cu toată puterea și au ratat mai multe contraatacuri ascuțite ale campioanei bulgare, în care însă Jody Lukoki nu a reușit să se orienteze în cel mai bun mod.

În celălalt meci după o dramă unică, „Ferencvaros” și „Espanyol” au terminat cu 2: 2.

După schimbul de goluri în prima repriză, ungurii au marcat pentru 2: 1 dintr-un penalty în primul minut al timpului adăugat.

În cel de-al 94-lea Civic de la „Ferencvaros” a fost eliminat, iar după alte 120 de secunde Darder de la oaspeți a marcat pentru 2: 2.

Asta înseamnă că în ultimul meci din Razgrad al „Ludogorets” are suficient de mult ca să continue în playoff.

CSKA (M, Rus) - Ludogorets (Bulgaria) 1: 1 (0: 0). Marcatori: Chalov (75); Kesheriu (55). Arbitru: Jakob Kehlet (Danemarca). Cotoane galbene: Chalov; Kesheriu, Anise.

CSKA: Akinfeev, Fernandez, Karpov (76-Biyol), Diveev, Magnuson, Kuchaev (55-Dzagoev), Bistrovich, Vlasic, Oblyakov, Chalov, Sigurdsson (64-Akhmetov).

Ludogoreți: Iliev, Cicinho, Grigore, Terziev, Nedyalkov, Marcelinho (77-Dyakov), Badji, Anise, Wanderson (81-Chibota), Kesheriu (87-Svirchok), Lukoki.

„Ludogorets” a egalat pierderea în Europa, cu 9 persoane care au scăzut cu 0: 6 din „Espanyol”

„Ludogorets” a căzut după 99 de zile, nu există dramă

Crazy Forster a condus Crazy Forest la 3-0 peste Ferencvaros la Budapesta

Altele din fotbal

Manchester United a remizat 0-0 pe Liverpool la Anfield

„Manchester United” l-a păstrat pe campionul „Liverpool” și a terminat 0: 0 în vizita lor la „Anfield”. Astfel, echipa lui Ole Gunnar Sulscher continuă să conducă în clasament cu 2 puncte înaintea lui Leicester și cu 3 înainte

Un adolescent cu două goluri pentru CSKA

CSKA a pedepsit divizia a doua „Septemvri” (Simitli) cu 3: 0 în ultimul său control în Turcia. Yunus Sankare a deschis în minutul 35, iar în a doua repriză adolescentul Martin a înscris de două ori

CSKA a stabilit controlul în Turcia cu. „Septembrie” (Simitli)

CSKA lovește controlul în Turcia, s. a doua divizie "septembrie (Simitli). Meciul este mâine la 15.30. La Simitli asistentul este Stoyko Sakaliev. Se pare că toate opțiunile pentru o echipă străină au eșuat și

Tânăra de 25 de ani a intentat un proces pentru a dovedi că este fiica lui Diego Maradona

O altă fată va încerca să demonstreze că este fiica lui Diego Maradona, a dezvăluit jurnalistul Luis Ventura în emisiunea sa Secretos Verdaderos de la televiziunea „America”. O cheamă Eugenia Laprovitola

Iliya Gruev cu debutul în Bundesliga

Iliya Gruev Jr., în vârstă de 20 de ani, a debutat în Bundesliga, apărând în timp adăugat în victoria „Werder-ului” său cu 2: 0 față de „Augsburg”. El l-a înlocuit pe americanul Josh Sargent