Fostul antrenor al lui Levski, Slavisa Stojanovic, și-a început activitatea ca antrenor național al Letoniei într-un mod dezamăgitor. În această seară, „lupii” și-au pierdut vizita în Macedonia de Nord cu 1: 3 în prima rundă de calificări la Euro 2020.

macedonia

Ritmul nebun al Belgiei nu s-a dovedit a fi în puterea Sbornaya

Edern Hazard s-a înnebunit cu victoria 3: 1 asupra Rusiei

Macedonenii au fost o echipă mult mai bună și au asigurat logic cele trei puncte înainte de pauză. În minutul 11, vedeta lui Leeds - Alioski a deschis scorul, iar veteranul Goran Pandev a devenit asistent.

În minutul 29, Elmas s-a dublat după o acțiune excelentă prin centrul terenului.

În 33, oaspeții au fost nevoiți să facă o schimbare forțată, deoarece paznicul lor Vanins a fost rănit.

O slabă speranță pentru baltici s-a deschis în minutul 87, când s-au întors la meci cu un gol al lui Isayevs. Cu toate acestea, aspirațiile lor s-au stins repede, după ce în prelungirea dată de arbitru Tsigankis a primit un al doilea cartonaș galben, iar un gol unic pentru finalul 3: 1 a fost marcat de Elmaz.

În runda următoare, macedonenii vor avea o vizită dificilă în Slovenia, în timp ce Letonia va căuta primele puncte împotriva Poloniei.

Slavisa Stojanovic: Am luat mult mai mulți bani în Levski decât acum în Letonia

„Remunerația financiară nu este o prioritate absolută pentru mine”

MACEDONIA DE NORD - LETONIA 3: 1

1: 0 Alioski (11 "), 2: 0 Elmas (29"), 2: 1 Isayevs (87 "), 3: 1 Elmas (90 + 3")

STADIU: "Arena Filip II"

JUDECĂTOR: H. Ozkahya

MACEDONIA: Dmitrieski, Alioski, Velkoski, Musliu, Ristovski, Hasani, Nikolov, Bardi, Trajkovski, Pandev, Nestorovski (rezervă: Iliev, Siskovski, Beitulai, Churlinov, Elmas, Markoski, Ristevski, Tosevski, Velkoski, Zaykov)

LETONIA: Vanis, Gabovs, Dubra, Os, Maksimenko, Tarasovs, Isayevs, Tsiganiks, Rakels, Karasauskas, Sabala (rezerve: Ixtens, Stabors, Chernomordjis, Jagodinskis, Kurakins, Laizans, Rugins, Savalnieks Ubbers, Tobers)