Marichani a câștigat cu 7-0 pe teren propriu echipei din Kazanlak

trandafirilor

„Maritsa” și-a obținut cea mai reușită victorie de la începutul sezonului, după ce într-un meci de acasă din etapa a 13-a în Liga a III-a - Grupa Sud-Est, „galben-albaștrii” au câștigat cu 7: 0 „Valea Trandafirului” (Kazanlak) . Din minutul 18 al meciului oaspeții au fost cu nouă jucători pe teren, ceea ce a afectat logic jocul și rezultatul.

A doua repriză s-a jucat, de asemenea, aproape în totalitate pe terenul oaspeților. Georgi Georgiev și Todor Timonov au fost inexact din pozițiile bune, iar în minutul 53 Oljay Aliev a încercat din nou să spargă mingea în ușă dintr-un unghi mic, dar garda „trandafirilor” a salvat. În minutul 54, mingea a sărit de pe transversală după o lovitură de cap a lui Georgi Georgiev. În minutul 62, Oljay Aliyev a făcut rezultatul clasic. După gol, oaspeții au fost complet dezamăgiți și logic a ajuns la mai multe goluri în ușa lor. Milen Tanchev și Alexander Pramatarov ar putea crește conducerea echipei lor. Acest lucru a fost făcut de Georgi Georgiev în minutul 73, care a înscris de aproape 4: 0. În minutul 75, Oljay Aliev a fost scos singur împotriva lui Petrunov și a urcat la 5: 0. În minutul 79, Hristo Yanchev a marcat cu un șut aerian pentru 6: 0. 7: 0 final a fost format de Georgi Georgiev în minutul 90, înaintea portarului.

Astfel, „Maritsa” a înregistrat un succes reușit și a urcat pe locul 4 în clasament cu un atu de 23 de puncte, deoarece absolvenții lui Nikolay Dimitrov sunt cu două jocuri mai puțin. În runda următoare, Plovdiv îl va vizita pe Nessebar. Întâlnirea este pe 7 noiembrie la 14:30.

MARITSA: Iliya Nikolov, Apostol Popov (Daniel Spasov), Velichko Velichkov, Yordan Peichinov, Dimitar Avramov, Dimitar Yurukov (Martin Anastasov), Oldzhay Aliev, Milen Tanchev, Hristo Yanchev, Todor Timonov - căpitan (Alexander Pramatarov), Georgi Georgiev. REZERVE: Goran Grablev, Teodor Farkov, Ivan Mitsev, Denis Palkov. Antrenor: Nikolay Dimitrov

VALEA ROSE: Alexander Petrunov, Atanas Apostolov (Petar Marinov), Danail Ivanov, Denislav Valchev (Rosen Iliev), Diyan Dinev, Ivo Ivanov - căpitan, Kolyo Chakhov, Rusi Chernakov, Plamen Kolev, Nikolay Stoichkov, Ahmed Syunetchiev. REZERVE: Georgi Zapryanov, Milen Hristov. Antrenor: Kosta Kostov

CARTE GALBENE: Apostol Popov (Maritsa), Atanas Apostolov, Rusi Chernakov (Valea Trandafirilor)
CARTEA ROSIE: Danail Ivanov, Rusi Chernakov (Valea Trandafirilor)
JUDECĂTORI: GS: Pavel Draganov - Kardzhali, AC: Nedyalko Draganov - Kardzhali și Mehmed Mehmed - Haskovo; Al 4-lea judecător: Teodora Stoeva - Plovdiv; Delegat: Vladimir Godumanov - Kardzhali